ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  pary - ha
  مدیر ارشـد انجمن پزشکی و سلامت و انجمن شعر و ادبیات
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  نوشته ها
  5,979
  11,865
  8,333
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض فنگ شويي محل كار

  فنگ شويي علمي است از چين باسـتان كه براي زنـدگي بهتر انسان‌ها به يادگار باقي مانده اســت. ايـن دانش به دليل سادگي اجرا و كاركردهاي شگفت انگيزش تاثير زيادي بر مـردم داشـته اسـت، چون با دقـت در انتخاب لـوازم مـنزل و محل کار و قرار دادن آنها در مكان مناسب‌شان در خانه مي‌توانيد موجب تعادل در نيروهاي ناپيداي آنهــا شــده، در نتيجه فضايي سـالم و سرشار از انرژي مثبـت را به محيط کار و زندگيمان هديه بدهيم. در فنگ‌شويي ايجاد هماهنگي بين رنگ‌ها هم اهميت به سزايي دارد. انسـان آگاهانه يا ناآگاهانه تحـت تاثير رنگ آميزي محيط اطراف، مبلمان اتاق‌ها و محل كار، لباس و حتي غذايي كه مي‌خـورد، اسـت. بعضي رنگ‌ها به او انرژي مي‌دهد و برخي آن را به هدر مي‌دهـد. بــراي هميـن فنگ‌شويي مي‌تواند تعادل و هماهنگي را به خانه و محل کار ما به ارمغان بياورد. از همين الگو مي‌توان در ديگر ابعاد زندگي هم اسـتفاده كرد، حتي در بدن خودمان تا با توجه به غذايي كه مي‌خوريم و لباسي كه مي‌پوشيم انرژي فعال بدنمان را متعادل و هماهنگ كنيم. در کل فنگ‌شويي نوعي نظم است که با بسياري از روشها و فنون طراحي و معماري امروز سازگار است. فضا، آب و هوا، ستاره شناسي و نيروي جاذبه زمين از جمله اجزاء اوليه سازنده فنگ‌شويي هستند. بسياري از افراد اعتقاد دارند که عوامل علمي غير قابل توضيح در اين مکتب نقش دارند و فنگ‌شويي را نوعي هنر متافيزيکي مي‌دانند. کساني که قوانين فنگ‌شويي را در زندگي خود رعايت کرده‌اند نيز، بر تاثير آن بر سلامت، ثروت و روابط شخصي خود تاکيد کرده اند.

  فنگ شويي به طور محسوسي وابسته به اين طرز تفکر است که زندگي همراه با طبيعت و نه در مقابل آن، نوع زندگي مناسب براي انسان و محيط اطراف اوست. يکي ديگر از نکات مهم در فلسفه فنگ‌شويي اين است که زندگي ما به شدت تحت تاثير محيط فيزيکي و احساسي اطرافمان قرار دارد و از آنجايي که نمونه‌هاي بي‌شماري از تاثير مثبت چيدمان و استفاده از روشهاي فنگ‌شويي وجود دارد و از طرفي، اين دستورات بسيار ساده و منطقي به نظر مي‌رسند، قصد داريم به شرح چند نکته مهم درباره فنگ‌شويي در محيط کار بپردازيم.

  محل قرارگيري ميز در اتاق، در شيوه فنگ شويي، خوشبختي، موفقيت و رونق در زندگي حرفه‌اي به شدت با محل قرارگيري ميز کار در ارتباط است. بهترين حالت قرارگيري ميز کار اين است که ميز در جايي قرار بگيرد که شما پشت به ديوار نشسته و فضاي بيشتري از اتاق در محدوده ديدتان قرار داشته باشد. اگر بتوانيد در و پنجره را هم ببينيد بسيار بهتر است اما هرگز نبايد در خط مستقيمي با درب قرار بگيريد. اگر ميز و درب نسبت به يکديگر به طور مورب قرار گرفته باشند بسيار عاليست. درب ورودي و پنجره نبايد درست در پشت سر شما قرار بگيرند.

  ميز و فضاي کار خود را مرتب کنيد. بنابر قوانين فنگ‌شويي، ميزان کارايي، افزايش درآمد و رونق تجاري مي‌تواند با پاک کردن فضا و ميز کار از لوازم اضافه و مرتب کردن آن افزايش يابد. انرژي مثبت و پر حاصل (چي ـ
  chi) نمي‌تواند با وجود خرده ريزهاي اضافه بر روي ميز و درون ذهن شما، در اطراف جاري شود. همه وسايل روي ميز را برداريد و تمام نقاط شلوغ اطراف آنرا هم از خرده ريز پاک کنيد. سپس تنها وسايلي را روي ميز بگذاريد که مورد استفاده روزانه شما هستند. کاغذهاي روي ميز بايد به اسناد و مطالب مربوط به يک پروژه محدود شوند و باقي کاغذها و وسايل بايد به جاي ديگري مانند يک فايل، کشوي ميز يا قفسه‌هاي مخصوص منتقل شوند. آنچه را که واقعاً اضافه است يا دور بريزيد و يا به کسي که نياز دارد بدهيد. هر گونه بي‌نظمي و در هم ريختگي بر جريان نرم و هموار و آزادانه انرژي پيرامون يک فضا مانع ايجاد مي‌کند. تلاش کنيم هر شي را در مکان خاص خود قرار دهيم تا آرامش يابيم و سنگيني اجسام و فضا بر جسم و روحمان تاثير نگذارد.

  حالا که ميز کارتان خلوت و مرتب شده است، اشيايي زيبا و مثبت را به آن اضافه کنيد.براي مثال، براي افزايش درآمد، يک شيء قرمز يا ارغواني را در گوشه جنوب شرقي ميزتان قرار دهيد. سمت شرقي ميز شما، مربوط به سلامت، خانواده و ترقي است. در اين بخش از شيء چوبي يا سبز استفاده کنيد. يک گياه يا يک عکس خانوادگي در قابي چوبي بسيار مناسب هستند.

  گل و گياه طبيعي، عناصر مثبت بسياري را وارد فضاي کار مي‌کند. گياهان علاوه بر زيبايي، کيفيت هوا را تيز بهبود بخشيده، ما را با طبيعت خارج پيوند داده و رنگ سبزشان رشد و ترقي شخصي و حرفه‌اي را تقويت مي‌کند. از گياهاني مانند کاکتوس و هر گياهي که برگها و شاخه‌هايي نوک تيز دارد احتراز کنيد، زيرا انرژي منفي را گسترش مي‌دهند. گياهان براي موثر بودن بايد سلامت و شکوفا باشند. اگر گياهتان پژمرده است خشک شده است، آن را برداريد و گياهي تازه به جايش بگذاريد. فراموش نکنيد که حتي داشتن گلهاي مصنوعي ـ غير پلاستيکي ـ بهتر از هيچ است. فقط کافي است آنها را تميز نگهداريد.

  آب قدرتمندترين نشانه پول در فنگ‌شويي است. انرژي مثبت «چي» در آن مي‌درخشد و تاثير فراواني بر سلامت و رونق کار دارد. اما اين آب بايد تميز و تازه باشد. چشمه‌هاي مصنوعي براي فضاهاي داخلي بسيار مناسبند اما بايد مراقب باشيد که جريان آب در آنها مسدود نشود، خيلي سريع نباشد و آب آن راکد نماند. مدتي است که چشمه‌هاي بسيار کوچک تزئيني براي روي ميز طراحي و ساخته مي‌شوند که استفاده از آنها بسيار ساده است.

  يک انتخاب خوب ديگر تنگ ماهي يا آکواريوم است. ماهي قرمز در فرهنگ چين نشانه ثروت است. اما ممکن است که اين دو روش به هيچ‌وجه در محل کار شما قابل اجرا نباشند، در اين صورت مي‌توانيد از هرگونه شيئي که تداعي کننده آب باشد استفاده کنيد. از مجسمه‌هاي کوچک گرفته تا گوي‌هاي بلورين پر از آب و مانند اينها.

  فراموش نکنيد که نظم، خلوت بودن، روشنايي کافي و عدم وجود اشياء بد نما و غم انگيز، انرژي مثبت را در هر فضايي به جريان انداخته و به طرز اعجاب آوري زندگي شما را دگرگون خواهد کرد.
 2. 2
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •