ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

انجنم سخت افزاری و نرم افزاری انجمن اورکلاک شنو
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 9

موضوع: فال پاستور!

 1. #1
  XIII
  کاربر نیمه فعال
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  محل سکونت
  اینجا تهرانه یعنی شهری که....
  نوشته ها
  322
  0
  47
  میزان امتیاز
  0

  3 فال پاستور!

  دوست دارم تو این تاپیک از سرگرمی ها و بازی ها و فالهایی که با پاستور میگیریم صحبت کنیم از شما هم دعوت میکنم هرچی میدونید کم لطفی نکنید اول هم خودم یک روش را توضیح میدم بازی بلف که فکر کنم همه بلد باشید فال:اساس فال ورق بر اين استوار است که با حاصلضرب 13 هفته هفت روزی يک فصل رقم می خورد و چهار سری 13 تايی از هفته ها سال را به وجود می آورند. به اين ترتيب به ازای هر يک از ورق ها در يک دست کامل، می توان يک هفته از سال را نظير کرد و آخرين روز سال غير کبيسه را نيز به ژوکر اختصاص داد!اگر شنيده باشيد بعضی از دست های ورق دارای دو ژوکر هستند. بله ژوکر دوم به روزی تعلق دارد که هر چهار سال يکبار اتفاق می افتد و اين همان روز آخر سال کبيسه است.در فال ورق، هفته تولد شما حساب شده و معادل آن ورقی از 54 ورق بازی ساليتر (پاستور) نظير می شود که عدد و خال آن سمبل شخصيت و خصوصيات کلی شما خواهد بود!ترتيب پر شدن هفته ها به اين قرار است:اول خالهای خشت،دوم خالهای خاج، سوم خالهای دل و آخر خال های پيک.سپس ژوکر اول در آخرين روز سال قرار می گيرد و اگر سال کبيسه باشد ژوکر دوم به روز بعد از آن تعلق خواهد داشت.در بين خالها، خالهای دل از همه متمايز تر هستند. خشت ها خصوصياتی بهاری دارند. خاج ها به تابستان می روند. دل ها از فصل پائيز به ارث می برند و پيک ها خصوصياتی زمستانی دارند.همچنين در هر خال، آس، خال برتر است و پس از آن به ترتيب شاه، بی بی، سرباز، ده لو و الی آخر.در بين کليه ورقها هم مجموعه آس ها (چهار آس) در صدر هستند. سپس شاه ها، بعد از آن بی بی ها و به همين ترتيب تا دو لو ها
  .فال با اسم در مورد احساس طرف
  به تعداد حروف اسم طرف رو زمین میچینید بعد از اخر همه ی ورق ها را روی هم میچینید بعد ورقهایی که پشت سر هم تکرار میشن را خارج میکنید که یه تفسیر داره اس= عشق 2= حرف 3= فکر ازدواج 4 تعصب5 دلتنگی 6 دلخوری 7 خبر8 دیدن 9 چشم 10 هوس سرباز رقیب واسه پسر بی بی رقیب واسه دختر شاه فکر کردن منتظر م شما هم بگیدددددددددددددددددد
 2. 5
 3. #2
  XIII
  کاربر نیمه فعال
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  محل سکونت
  اینجا تهرانه یعنی شهری که....
  نوشته ها
  322
  0
  47
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض

  حكم
  بي شك محبوب ترين و عام ترين بازي ورق در ايران .
  بازي به صورت چهار نفره بازي مي شود و خوشبختانه قوانين آن همه جا يكسان است ، به غير از يك سري تبصره هاي استثنائي كه خيلي كم پيش مي آيد.
  شرح مختصر :
  به هر بازيكن 13 برگ داده مي شود كه يك خال ، به انتخاب شخص حاكم ، به عنوان خال حكم انتخاب مي شود و بر همه خال هاي ديگر برتري دارد . بازيكنان در دو تيم رقيب با هم بازي مي كنند و هر تيم كه زودتر 7 برگ را برد برنده آن بازي است . هر كس كه 7 بازي را برد يك روند را برده و هر كس 2 يا 3 روند را برد برنده نهايي بازي است.
  شرح كامل :
  1- انتخاب حاكم :
  قبل از شروع بازي انتخاب يار و انتخاب حاكم صورت مي گيرد. يار ها مي توانند توافقي با هم باشند ولي حاكم حتمأ بايد با قرعه كشي انتخاب شود . به اين ترتيب كه هر بازيكن يك برگ مي كشد . هر كس عدد بزرگتري را برداشت حاكم است و برگ بزرگ بعدي هم يار حاكم است ( اگر يار ها هم با قرعه كشي انتخاب شوند) . اگر هم دو نفر برگ هم رده همديگر را كشيدند مي توانند دوباره برگ بكشند .
  ترتيب عدد ها ترتيب معمولي است يعني : A,k,q ,j ,10,9,8 .... 2
  2- دست دادن :
  نفر سمت راست حاكم مؤظف است دست بدهد . به اين ترتيب كه ابتدا برگ ها را بر مي زند و به پشت در اختيار يار حاكم مي گذارد تا او هم يك بر اختياري بزند ( به اين كار كپ كردن مي گويند) . سپس به ترتيب ابتدا به حاكم ، سپس ديت راست او ، نفر بعدي و سرانجام خودش 5 برگ مي دهد . حاكم با توجه به دست خودش يك خال را به عنوان خال حكم انتخاب مي كند و با صداي بلند اعلام مي كند . سپس در دو مرحله ديگر فرد دست دهنده 4 برگ به هر كس مي دهد . تا 13 برگ دست هر بازيكن باشد . در اين جا مرحله دست دادن تمام مي شود.
  3- بازي كردن :
  حاكم بازي را شروع مي كند . هر خالي كه نفر اول بازي كرد ، بقيه هم بايد همان خال را بازي كنند مگر اين كه از آن خال نداشته باشند كه در اين صورت مي تواند هر برگي كه دوست دارد بازي كند. سپس بازيكن سمت راستي بايد بازي كند و به همين ترتيب بازي از طريق بازيكن سمت راست مي چرخد .هر كسي كه خال بزرگ تر را بازي كرده بود تيم او برده است و آن دست را در جلوي خود به پشت مي گذارد . سپس كسي كه برگ برنده را انداخته بايد دست بعدي را شروع كند . هر گاه كسي خال بازي شده را نداشت مي تواند به اختيار خود هر برگي را بازي كند . اگر از خال حكم بازي كند ، هر برگ از آن خال ، هر برگ از خال هاي ديگر را مي برد . مثلأ اگر تك پيك بازي شده باشد اما حكم دل باشد و بازيكني هيچ برگ پيك نداشته باشد مي تواند با 2 لو دل آن دست را ببرد . چون دل خال حكم است.
  4- پايان دست و بازي:
  به محض اين كه جمع برگ هاي برده يك تيم به 7 دست رسيد ، بديهي است كه آن تيم اين دور بازي را برده . پس يك دست به نفع اين تيم مي شود . چنانچه حاكم دست قبل از اين تيم بوده ، همان فرد حاكم مي ماند ، اما اگر حاكم از تيم ديگر بوده ، حاكمي به نفر سمت راست او - كه طبيعتأ از تيم برده فعلي است - تعلق مي گيرد و به همين ترتيب با هر دست باخت تيم حاكم ، عنوان حاكمي به تيم برنده تعلق مي گيرد . هر تيمي كه 7 دست برد ، يك روند بازي را برده . و بسته به توافق اول بازي كه چند روند بازي شود ، 1 يا 2 يا 3 دست ، هر تيم كه زودتر به تعداد روند تعيين شده رسيد برنده نهايي بازي خواهد بود .
  تبصره ها و قوانين :
  كوت : چنانچه تيم حاكم مؤفق شود دست را با نتيجه 7بر صفر ببرد ، به جاي يك دست دو دست براي آن ها ثبت مي شود .
  پر كوت : اگر حالت بالا براي تيم غير حاكم آن دست پيش بيايد يعني 7 بر صفر تيم حاكم را ببرد به جاي يك دست 3 دست برده برايش ثبت مي شود.
  بام : اگر تيمي پس از اين كه 7 دست را برد ، اصرار به ادامه بازي داشت و مؤفق شد كه تمام 13 برگ را ببرد در اصطلاح به آن بام مي گويند . در اين صورت كل بازي تمام است و تيم بام كننده برنده نهايي بازي خواهد بود . اين
  پيروزي سهمگين ترين نوع برد است
 4. 4
 5. #3
  XIII
  کاربر نیمه فعال
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  محل سکونت
  اینجا تهرانه یعنی شهری که....
  نوشته ها
  322
  0
  47
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض

  شلم

  اين بازي از كلمه “ slam“ انگليسي و “ chelem“ فرانسه گرفته شده است و معني آن جمع آوري تمام برگهاي بازي است. هدف اين بازي رسيدن به امتياز توافق شده (معمولأ 1200) زودتر از رقيب است. به نظر مي آيد اين بازي بعد از حكم ‚ محبوبترين بازي در ايران باشد و افراد زيادي اين بازي را بلدند.
  شرح مختصر بازي :در اين بازي هر بازيكن 12 برگ دريافت مي‌كند.بعد شروع به خواندن امتيازي كه مي‌توانند بگيرند مي‌كنند. مثلآ 125 امتياز از كل 165 امتياز ممكن. كسي كه امتياز بالاتري را بخواند به عنوان حاكم تعيين مي‌شود. سپس او با همكاري يارش بايد تلاش كند تا امتياز تعهد شده را كسب كند.در اينصورت او به همان تعداد امتياز كه كسب كرده امتياز دريافت مي‌كند.بازي ادامه خواهد داشت تا وقتي كه يك تيم زودتر به امتياز نهايي برسد. در اين بازي بردن هر دست 5 امتياز دارد. هر 5 لو، 5 امتياز ‚ هر 10 لو، 10 امتياز و هر تك (آس( هم 10 امتياز دارد . به اين ترتيب در مجموع كل امتياز يك بازي 165 امتياز است13×5 + 4×5 + 4×10 + 4×10=165 :
  شرح كامل بازي:
  الف( دست دادن: يك نفر از بين چهار نفر با قرعه به عنوان اولين پاسور )دست دهنده( انتخاب مي‌شود. در دست هاي بعد به ترتيب از سمت راست ديگران دست مي‌دهند. به نحوي كه بعد از چهار دور بازي همه يك بار دست داده باشند و به همين ترتيب دست دادن مي‌چرخد. نفري كه دست مي‌دهد ابتدا 12 برگ به نفر سمت راست، 12 برگ به نفر روبه رو، 12 برگ به نفر سمت چپ، 4 برگ به پشت روي زمين و 12 برگ آخر را براي خود دست مي‌دهد. )توجه كنيد كه هميشه بايد دست شامل آخرين برگ در دست خود پاسور باشد( در اين جا مرحله دست دادن تمام مي‌شود .
  ب( تعهد كردن )اعلان -خواندن(: نفر سمت راست پس از مرتب كردن دستش امتيازي را فكر مي‌كند مي تواند بگيرد را اعلام مي‌كند. اين امتيازنمي‌تواند زير 100 باشد. پس از آن نوبت نفر سمت راست او است. او يا بايد امتيازي بالاتر از امتياز خوانده شده را بخواند يا اعلام “پاس“ كند. كسي كه پاس دهد ديگر نمي‌تواند در امتيازخواني تا پايان اين دور بازي شركت كند. سپس نوبت نفر سمت راست او مي رسد . او هم به همين ترتيب‚ يا بايد بالاتر از آخرين امتياز خوانده شده بخواند يا پاس دهد. اين مرحله آنقدر ادامه مي يابد تا 3 نفر پاس كرده و كسي كه آخرين امتياز را خوانده به عنوان حاكم بازي را آغاز مي‌كند.
  ج( آغاز بازي: بعد از مشخص شدن حاكم‚ او 4 برگ روي زمين را بر مي‌دارد و به جاي آن 4 برگ به دلخواه خود زمين مي‌گذارد. اين كار براي بهبود دست حاكم و كمك به او براي كسب امتياز تعهد شده صورت مي‌گيرد. پس از اين كه او 4 برگ را زمين گذاشت )كه اين برگها جزء برگهاي برده حساب مي‌شوند( حاكم با پائين انداختن برگ حكم ، بازي را شروع مي‌كند. (دقت كنيد كه حتمآ برگ اول بايد برگي از خال حكم باشد و اين كار در واقع اعلام حكم است.)سپس به همان ترتيب حكم ، بازيكنان از سمت راست شروع به بازي مي‌كنند. بازي دقيقآ مانند حكم پيش مي‌رود تا برگها تمام شوند .
  د( شمارش امتياز: بعد از پايان بازي نوبت به شمارش امتيازها مي رسد. براي اين كار برگهاي برنده شده را مي‌شماريم‚ در ازاي هر 4 برگ )يك دست از بازي) 5 امتياز ‚ در ازاي هر برگ 5لو، 5 امتياز‚ در ازاي هربرگ 10 لو، 10 امتياز و در ازاي هر برگ تك )آس( هم 10 امتياز منظور مي شود. بعد از شمردن امتياز يك تيم ‚ با كم كردن آن از 165، امتياز تيم ديگر مشخص مي‌شود. اگر تيم حاكم امتيازي را كه تعهد كرده ‚ يا بيشتر از آن امتيازرا گرفته باشد ‚ همان عدد امتياز او خواهد بود. اما اگر كمتر از آن امتياز تعهد شده باشد‚ منفي آن )امتياز تعهد شده( را دريافت خواهد كرد. تيم رقيب هم هر اندازه كه امتياز بگيرد برايش منظور خواهد شد.
  قانون شلم :اگر تيم حاكم موفق به جمع كردن كليه برگ‌ها شود ‚ مي‌گويند “شلم“ كرده است .در چنين حالتي به جاي 165 امتياز ، 330 امتياز به آنان تعلق مي‌گيرد)مشخص است كه تيم حاكم هرگز شلم نمي‌شود‚ زيرا در اول بازي فرد حاكم چهار برگ را به عنوان برده از دست خود خارج مي‌كند(
  قانون ياسا : اگر امتياز تيم حاكم از تيم رقيب كمتر شود) يعني كمتر از 85 امتياز( در اينجا تيم حاكم ياسا مي‌شود و به جاي اينكه به تعداد امتياز تعهد شده منفي بگيرد‚ كل 165 امتياز را منفي مي‌گيرد.
  ه( پايان بازي: معمولآ بازي شلم تا امتياز 1200 بازي مي‌شود اما با توافق بازيكنان ‚ در آغاز بازي مي‌توان آن را تغيير داد. امتيازهاي 660 و 330 امتيازات معمولي هستند كه مي‌توانند جايگزين عدد 1200 شوند .
  جدول بازي :
  براي نگهداري و ثبت امتيازها يك جدول سه ستوني مانند شكل زير كشيده مي‌شود. هر يك از ستون‌هاي چپ و راست متعلق به يك تيم است و در ستون وسط امتياز تعهد شده در هر بازي را مي‌نويسم. همچنين بعد از اينكه هر چهار بازيكن دست دادند و دوباره نوبت دست دادن به نفر اول رسيد‚ يك خط افقي در ستون وسط مي‌كشيم تا مشخص شود كه دست دادن دست بعد با چه كسي است مثالي از بازي :
  الف‚ ب‚ ج و د نام چهار بازيكن ما مي باشد كه به ترتيب در سمت راست يكديگر نشسته‌اند. پس الف و ج در يك تيم و ب و د نيز در يك تيم هستند:
  دور اول :جدول امتيازات را مي‌كشيم. دست دادن هم از بازيكن الف شروع مي‌شود. ابتدا ب كه در سمت راست الف نشسته بايد شروع به خواندن بكند. او مي‌خواند 110، ج مي‌خواند 115، د پاس مي‌دهد. الف مي‌خواند 125، ب مي‌خواند 130، ج پاس مي‌دهد.(اينك فقط الف و ب مانده اند(. الف مي‌خواند 135 و ب پاس مي‌دهد.
  بازي انجام مي‌شود و تيم ب و د 35 امتياز دريافت مي‌كند و در نتيجه امتياز تيم الف و ج 130 مي‌شود165-35=130) در اين حالت امتياز تيم ب و د همان 35 امتياز ثبت مي‌شود، اما تيم الف و ج به دليل اينكه نتوانسته‌اند تعهدشان را انجام دهند 135 امتياز منفي مي‌خورند. پس جدول دور 1 نوشته مي‌شود:
  دور دوم : حالا نوبت ب است كه دست بدهد. پس از دست دادن ج بايد اعلان كند. او مستقيمآ پاس مي‌دهد. د مي‌خواند 125، الف پاس مي‌دهد. ب هم پاس مي‌دهد. پس د با 125 امتياز تعهد شده حاكم مي‌شود. تيم ب و د موفق مي‌شود 150 امتياز بگيرد. پس تعهد خود را انجام داده است. پس تيم ب و د 150 امتياز و تيم الف و ج 15 امتياز گرفته است. در جدول دور دوم مي‌نويسيم: امتياز ب و د : 150 + 35=185 ) جمع امتيازات را مي نويسيم(. و امتياز تيم الف و ج : -135+15= -120
  دور سوم: ج دست مي‌دهد. د مي‌خواند 100‚ الف مي‌خواند 120‚ ‚ب مي‌خواند 125‚ ج پاس مي‌دهد. د مي‌خواند 130‚الف مي‌خواند 135‚ب مي‌خواند 140‚ د پاس مي‌دهد. الف مي‌خواند 150 و ب هم پاس مي‌دهد. پس الف با 150 امتياز حاكم مي‌شود.بازي انجام مي‌شود و تيم الف و ج موفق به جمع كردن همه برگ‌ها و در نتيجه شلم كردن مي‌شود. پس 330 امتياز مي‌گيرد و تيم ب و د هيچ امتيازي نمي‌گيرد.دور سوم در جدول ثبت مي‌شود: الف و ج: -135+ 330=195 و تيم ب و د هم همان امتياز قبلي: 185+ 0=185
  دور چهارم: د دست مي‌دهد. الف مي‌خواند 130 ‚ ب و ج پاس مي‌دهند. د مي‌خواند 135 و الف هم پاس مي‌دهد. بازي انجام مي‌شود و تيم ب و د 135 امتياز مي‌گيرند( و الف و ج 30 امتياز). پس امتيازات در جدول ثبت مي‌شود: الف و ج : 195+30=225 و تيم ب و د : 185+ 135=320در زير امتياز تعهد شده ستون وسط يك خط مي‌كشيم ‚ به اين معني كه يك دور كامل همه دست داده‌اند و دست دادن دوباره به نفر الف رسيده. اين كار را در هر چهار دست يكبار تكرار مي‌كنيم تا پاسور اشتباه نشود. بازي به همين ترتيب ادامه مي‌يابد تا يك تيم زودتر به امتياز 1200 يا بالاتر برسد.

  بازي دو نفره :
  سيستم بازي به همان شكل است . اما براي پر كردن جاي خالي دو نفر بازيكن ديگر از زمين كمك مي‌گيريم ، به شكل زير :

  الف )دست دادن : يك نفر به حكم قرعه دست مي‌دهد . (دست دادن به ترتيب بين دو نفر تقسيم مي‌شود و هر بازيكن يك دست را دست مي‌دهد . بعد از هر دو بازي يك خط كشيده مي‌شود كه نشانه نوبت دست دادن بازيكن اول است ) . دست دادن به اين ترتيب است كه فرد پاسور ابتدا 12 برگ به نفر مقابل و بعد 12 برگ به خودش مي‌دهد . سپس به ترتيب يك دسته 4 برگي جلوي نفر مقابل ، يك دسته 4 برگي جلوي خودش ، دوباره يك دسته 4 برگي جلوي نفر مقابل ، يك دسته 4 برگي جلوي خودش ، يك دسته 4 برگي جلوي نفر مقابل ، سپس يك دسته 4 برگي در وسط ، و در آخر آخرين 4 برگ را به صورت يك دسته جلوي خودش مي‌گذارد . دقت كنيد كه حفظ ترتيب در دست دادن كاملأ مهم است.
  ب( تعهد كردن)اعلان -خواندن): كاملأ شبيه به حالت چهار نفره ؛ ابتدا نفر مقابل اعلام امتياز مورد نظر خود را مي‌كند، اگر فرد پاسور موافق باشد پاس مي‌دهد وگرنه امتيازي بالاتر اعلام مي‌كند(امتيازها فقط مضرب 5 مي‌توانند باشند، يعني 5تا، 5تا ) . اين قدر امتياز خواندن طول مي‌كشد تا يك نفر پاس دهد.
  ج( آغاز بازي: بعد از مشخص شدن حاكم‚ او 4 برگ روي زمين را بر مي‌دارد و به جاي آن 4 برگ به دلخواه خود زمين مي‌گذارد. اين كار براي بهبود دست حاكم و كمك به او براي كسب امتياز تعهد شده صورت مي‌گيرد. پس از اين كه او 4برگ را زمين گذاشت )كه اين برگ‌ها جزء برگ‌هاي برده حساب مي‌شوند( حاكم با پائين انداختن برگ حكم بازي را شروع مي‌كند.(دقت كنيد كه حتمآ برگ اول بايد برگي از خال حكم باشد و اين كار در واقع اعلام حكم است.) پس از بازي نفر ديگر، سه برگ اول سه دسته جلوي هر كس رو مي‌شوند. ابتدا حاكم از همان خال بازي شده يكي از اين سه برگ مقابل را بازي مي‌كند، نفر مقابل هم از همان خال از سه برگ جلوي خود بازي مي‌كند. اگر از خال بازي شده، برگي روي زمين نباشد، بازيكن مي‌تواند هر برگ دلخواه را بازي كند.
  بعد هر كس كه اين دور را برده، دور بعد را از دست خود بازي مي‌كند و بازي به همين ترتيب ادامه مي‌يابد . تا وقتي كه همه برگ‌ها بازي شوند . طبيعتأ در اواخر بازي يك يا دو دسته از برگهاي جلوي فرد تمام مي‌شوند. در اين حالت هيچ مشكلي پيش نمي‌آيد و فرد بايد با برگ روي همان يك يا دو دسته باقي‌مانده بازي كند. شمارش امتيازها هم مانند همان بازي چهارنفره است.
  در واقع زمين نقش يار هر كس را دارد ، تنها با اين محدوديت كه در هر بار فقط سه برگ براي بازي در اختيار مي‌گذارد.
 6. 4
 7. #4
  XIII
  کاربر نیمه فعال
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  محل سکونت
  اینجا تهرانه یعنی شهری که....
  نوشته ها
  322
  0
  47
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض

  فالورقگونهای فالگیری استکهدرآنازورقهای بازی استفادهمیشود. گفتهشدهکهپیشینهفالورقبهمصرباستانمیرسدوباباورهای کهننسبتبهخدایانمصری یعنی ثوثارتباطدارد. دراروپااینکارازسده14میلادی رواجپیداکرد. یکدستهورقاستانداردامروزی کهدرغرببهنامورقانگلیسی-امریکایی شناختهشده (یعنی دستهورق 54 تایی شاملدل،خشت،خاجوپیک) میتواندبرای گرفتنفالبکاررودولی فالگیرانحرفه‌ای باکاربرداینگونهورقهابرای فالگیری مخالفند. ازاینرودستهورق‌هایویژه‌ای برای افرادحرفه‌ای درستشدهکهبرای نمونهمیتواندازورق‌های تاروتنامبرد.
  دستهورقتاروتاز22ورقسری بزرگو52ورقسری کوچکتشکیلشدهاند. امروزه52ورقسری کوچکتاروتدردسترسهمگانی رواجدارندولی 22 ورقسری بزرگبخاطرنمادهای غیردینی ورازآمیزشانازفرهنگعمومی بهکنارافتادهاند.
 8. 4
 9. #5
  XIII
  کاربر نیمه فعال
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  محل سکونت
  اینجا تهرانه یعنی شهری که....
  نوشته ها
  322
  0
  47
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض

  بازی پوکر

  پوکر یک بازی است که از حداقل دو نفر به بالا بازی می شود.
  و انواع مختلفی دارد که حدود 4 الی 5 نوع است
  واما نحوه بازی پوکر
  هر بازیکن حداقل پول لازم برای شروع را که bet گفته می شود روی میز می گذارد و پنج عدد کارت می گیرد و امتیاز دست خود را به ترتیب زیر حساب می کند.
  ( قابل توجه دوستمان potter)
  1- ناجور = ورقها هیچ ترتیب یا رنگ یا عدد خاصی ندارندو هیچ امتیازی ندارد
  2- دو = دو ورق یکجور مثل دو تا 2 یا دوتا شاه
  3- دو پر = دو سری از دو ورق یکجور مثل دو تا 2 یا دوتا شاه
  4- سه = سه ورق یک جور مثل سه تا 4 یا سه تا سرباز
  5- استریت = ورقهای به ترتیب بدون در نظر گرفتن خال آنها مثلا 4و 5و 6و 7و 8 از هر خالی که باشند.
  6- رنگ = ورقها همگی از یک خال
  7- فول = یک سری سه تایی و یکسری دو تایی
  8- کاره = چهار تا از یک عدد یا عکس
  9- استریت فلاش که 5 روق یک خال و به ترتیب است.
  9. Straight flush (the straight flush hand: A-K-Q-J-T, all of the same suit)
  8. Four-of-a-kind (the four-of-a-kind hand: A-A-A-A-K)
  7. Full house (the full house hand: A-A-A-K-K)
  6. Flush (the flush hand: any Ace-high flush)
  5. Straight (the straight hand: A-K-Q-J-T)
  4. Three-of-a-kind (the three-of-a-kind hand: A-A-A-K-Q)
  3. Two-pair (the two-pair hand: A-A-K-K-Q)
  2. One-pair (the one-pair hand: A-A-K-Q-J)
  1.) No-pair (the high hand: A-K-Q-J-9
  ترتیب ورقها هم به شرح زیر است: 2و3و4و5و6و7و8و9و10و سرباز و بی بی و شاه و تک
  اگر دو بازیکن یک رده امتیاز داشته باشند مثلا هردو سه باشند آن کسی برنده است که سه تا ورق بهتر داشته باشد یعنی 3 تا سرباز از سه تا 9 بهتر است.
  بعد بازیکن ها شروع به بالا بردن رقم شرطبندی می کنند تا جایی که دیگر کسی بالاتر نگوید و اصطلاحا بخونه یا که جا بروند یعنی برگها را وسط بندازند و از دست خارج شوند.
  سپس هز بازیکن تعدادی از یک تا پنج ورق خود را وسط انداخته و به تعداد آن کارت درخواست می کند.
  و دوباره امتیاز بندی دست خود و دوباره بالا بردن شرطبندی یا جارفتن که در نهایت کسی که دست بهتری دارد بازی و پولها را می برد.
  بلوف در پوکر نقش اساسی دارد. بدین معنی که ممکن است کسی دست خوبی هم نداشته باشد ولی با اعلام رقم های بالا به حریفان خود اینطور نشان دهد که دست او خیلی عالی است و در نتیجه باعث جا رفتن آنان شود وپولها راببرد.
  البته هر بلوفی هم نمیگیره برای همین است که پوکر بازهای حرفه ای یکپا روانشناسان حرفه ای هستندو کوچکترین حرکت دست یا صورت شما را دیده و بلوف شما را می فهمند
 10. 4
 11. #6
  kasra15
  کاربر تازه وارد
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Jul 2008
  سن
  25
  نوشته ها
  1
  0
  2
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض

  XIII عزیز فکر کنم کسی اینجا مهارتش به پای U نیمیرسه که جوابتو نمیدن
 12. 2
 13. #7
  shahrzad
  کاربر تازه وارد
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Aug 2009
  محل سکونت
  کرج
  نوشته ها
  2
  0
  2
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض

  من دوست دارم چند تا فال یاد بگیرم اینا که بازی بود.........................فقط اولیه فال بود که اصلا متوجه نمیشم چه جوریه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 14. 1
 15. #8
  shahrzad
  کاربر تازه وارد
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Aug 2009
  محل سکونت
  کرج
  نوشته ها
  2
  0
  2
  میزان امتیاز
  0

  pang

  لطفا چند تا فال به من یاد بدید..........
 16. 1
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 9

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •