ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

انجنم سخت افزاری و نرم افزاری انجمن اورکلاک شنو
صفحه 6 از 18 نخست 12345678910111213141516 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 48 از 138
 1. #41
  حیدر آتش پیکر
  کاربر حرفه ای
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  ایران - اسلام آبادغرب
  سن
  33
  نوشته ها
  6,818
  898
  858
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض فیسبوک؛معایب ومزایا

  فیس بوک؛معایب ومزایا


  فیس بوک مانند دیگر ساختارهای اینترنتی دارای معایب و مزایایی است که برخی از آنان را در زیر با هم مرورو می کنیم
  فیس بوک یک وب سایت اجتماعی ومحصول دنیای ارتباطات وفناوری اطلاعات است. این وب سایت که درحال حاضربه طوررایگان دراختیارمردم جهان قراردارد، مخاطبان زیادی درجهان ازجمله ایران را به خود جلب کرده است. با توجه به حجم مخاطبان این شبکه اجتماعی درکشور، خوب است که این مخاطبان با معایب ومزایای این وب سایت آشنا شوند تا با آگاهی بیشتری ازامکانات این شبکه استفاده کنند. ازجمله مزایای این وب سایت می توان به موارد زیراشاره کرد:

  - فیس بوک به موفقیت کاری کاربران خود کمک می کند. مثلا اگرچه بسیاری ازکارفرمایان به کارمندان خود اجازه دسترسی به فیس بوک را نمی دهند، ولی تحقیقات نشان می دهد که خلاقیت کسانی که درمحل کارخود ازفیس بوک استفاده می کنند، 9 درصد بیشترازکسانی است که ازفیس بوک استفاده نمی کنند.
  - فیس بوک می تواند اعتماد به نفس کاربران خود را افزایش دهد چرا که کاربران با خواندن صفحه فیس بوک خودشان که حاوی بهترین اطلاعات وخصوصیات آنهاست، اعتماد به نفس وعزت نفسشان افزایش می یابد.
  - شاید دوستی بزرگترین مزیت فیس بوک باشد! پیدا کردن دوستان قدیمی دوران دبیرستان وراهنمایی که سالهاست آنها را ندیده اید ومی خواهید دوباره با آنها درارتباط باشید وهمچنین پیدا کردن دوستان مختلف ازسراسردنیا که به نوعی دریک موضوع خاص با آنها اشتراک دارید، مانند رشته تحصیلی یا عقاید و... ازجمله مزایای دوستی درفیس بوک است.
  - تشکیل گروههای مختلف ازجمله گروه های خانوادگی ودانشجویی که باعث نزدیکی بیشترآنها به یکدیگرمی شود ازجمله مزایای دیگروب سایت فیس بوک است.
  - ازدیگرمزایای فیس بوک می توان به ترویج فرهنگ کشورها اشاره کرد. البته به شرطی که ازآن درست استفاده شود! ساختن گردهمایی ها که درآنها می توان به ترویج فرهنگ هرکشورپرداخت دراین سایت امکان پذیراست. مثلا قبل ازتحویل سال گروهی ازایرانیان با تشکیل یک گردهمایی به معرفی نوروز به سایرکشورهای دنیا پرداختند که حرکت بسیارپسندیده وزیبایی بود.
  - ساختن برنامه های تحت وب و تشویق دیگران به نصب آنها درصفحه خود یکی دیگرازامکانات فیس بوک است که باعث می شود کاربران ازفیس بوک به عنوان رایانه شخصی خود نیزاستفاده کنند ودرآن به خلاقیت بپردازند.
  - ازمهمترین مزایای فیس بوک تقویت زبان انگلیسی است. با ورود به فیس بوک شما وارد دنیای جدیدی می شوید که زبان مشترک همه اعضای آن انگلیسی است. به همین خاطرشما مجبورمی شوید تا برای ارتباط با آنها اززبان انگلیسی استفاده کنید.
  - شهرت فیس بوک درمیان مردم دنیا بسیارزیاد است به طوری که درپایان هرمقاله دراکثروبلاگ ها یا خبرها درروزنامه های خارجی به فیس بوک لینک داده شده است.
  - درذهن شما چه می گذرد یا هم اکنون درحال انجام چه کاری هستید؟! این قابلیتی است که فیس بوک به تقلید ازسایت توییتردرسایت خود قرارداده است. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا هرچه درذهنتان می گذرد ازجمله ایده های مختلفی که دارید را بنویسید تا هم احتمال تحقق آنها بیشترشود وهم دیگران نظرخود را دراین مورد اعلام کنند.
  شهرت فیس بوک درمیان مردم دنیا بسیارزیاد است به طوری که درپایان هرمقاله دراکثروبلاگ ها یا خبرها درروزنامه های خارجی به فیس بوک لینک داده شده است

  اما درآن واحد فیس بوک معایبی هم دارد که ضروری است کاربران آن به این معایب نیزتوجه کافی داشته باشند. ازجمله این معایب می توان به موارد زیراشاره کرد:
  - فیس بوک می تواند اعتیادآورباشد. اگرعضو فیس بوک هستید، آیا می توانید برای مدیت 24 ساعت صفحه خود را چک نکنید؟ طبق آمار80 درصد کاربران به این سوال جواب منفی داده اند. تحقیقات نشان می دهد اعتیادبه فیس بوک ازاعتیاد به الکل یا سیگاربدتراست وحتی بعضی روانکاوان این نوع اعتیاد را نوعی اختلال روانی می دانند.
  - فیس بوک ممکن است موجب حسادت درکاربرشود. آمارنشان می دهد که بسیاری ازافراد ازطریق فیس بوک وسایررسانه های اجتماعی کرداروگفتارنامزدشان را زیرنظرمی گیرند. 35 درصد ازکاربران فیس بوک معتقدند که فیس بوک مستقیما درروابط رمانتیک آنها احساس رقابت وحسادت ایجاد کرده است. حتی درآمریکا ازهر5 طلاق یکی ودرانگلستان ازهر3 طلاق یکی به فیس بوک مربوط بوده است.
  فیس بوک کاربررا دچاراحساس غم وافسردگی می کند. اکثرافراد ازشبکه های اجتماعی برای بیان جنبه های خوب ومثبت زندگی استفاده می کنند واین باعث می شود واقعیت های زندگی آنها که شاید چندان خوب وشیرین نباشد، ازچشم دیگران پنهان بماند. ازآنجایی که افراد درفیس بوک همیشه درحال دیدن قسمت های خوب وشاد زندگی دیگران هستند، با دیدن مشکلات زندگی خود دچارغم وناامیدی می شوندوحتی درموارد شدید احتمال آن وجود دارد که کاربران فیس بوک دچارافسردگی شوند.

  - فیس بوک باعث می شود برخی ازکاربران ازظاهرخود راضی نباشند. به نظرمی رسد وقتی افراد عکس های خود را درپست های دیگران مشاهده می کنند، نقاط ضعف ظاهرخود را بزرگترازآنچه که هست می بینند وحتی بعضی ها ازعکس گرفتن وجلوی دوربین ایستادن با دیگران خودداری می کنند.
  - فیس بوک به کاربران خود استرس وارد می کند. هدف اصلی فیس بوک برقراری ارتباط ودوستی با دیگرکاربران است ولی گاهی درخواست های افراد ازیکدیگرآنها را دچاراسترس می کند. تحقیقات نشان می دهد 63 درصد افراد پاسخ به درخواست دوستان را به تاخیرمی اندازند. ازهر10 نفر3 نفربا رد کردن درخواست دوستان دچارعذاب وجدان می شوند و 12 درصد اصلا دوست ندارند درخواستی دریافت کنند. مطالعه دیگری نشان می دهد کسانی که درخواستشان درفیس بوک رد می شود، همانقدرناراحت وآزرده می شوند که رد شدن درزندگی واقعی آنها را ناراحت می کند.
  - افسرده شدن تنها ضرربزرگ فیس بوک نیست، بلکه این شبکه اجتماعی می تواند موجب اختلالات روانی درنوجوانان وجوانان شود. طبق تحقیقات دکتر"لری روسن" استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا، نوجوانان وجوانانی که با فیس بوک کارمی کنند بیش ازبقیه درمعرض بروزاختلالات روانی همچون هیجان زیاد، پارانویا، رفتارپرخاشگرانه وجامعه ستیزی قراردارند.
  - ترس ازافشای رازهای زندگی وهمچنین عکس ها وویدئوهای شخصی بزرگترین دغدغه خاطرکاربران ازجمله کاربران ایرانی است واین ترس با حذف یکی ازبندهای قانون عضویت درفیس بوک که مربوط به حفظ اطلاعاتت شخصی افراد می شد، بیشترشده است.
  فیس بوک باعث می شود برخی ازکاربران ازظاهرخود راضی نباشند. به نظرمی رسد وقتی افراد عکس های خود را درپست های دیگران مشاهده می کنند، نقاط ضعف ظاهرخود را بزرگترازآنچه که هست می بینند

  - یکی دیگراز معایب فیس بوک ودیگرشبکه های اجتماعی کاهش ارتباط چهره به چهره ومجازی شدن روابط است.
  - ازدیگرمعایب فیس بوک استفاده هکرها ازفیس بوک است. درواقع هکرها ازمحبوبیت فیس بوک استفاده می کنند وبا شگردهای مختلف به سرقت اطلاعات افراد می پردازند! مثلا با فرستادن ایمیلی به کاربرکه ظاهرا این ایمیل مشکوک هم به نظرنمی رسد، به کاربراطلاع می دهند که شخصی درفیس بوک به او پیشنهاد دوستی داده یا اورا به دوستان خود اضافه کرده است وکاربربا کلیک برروی آن یک بدافزاررا روی رایانه خود نصب می کند که اطلاعات شخصی او را سرقت می کند!
  کلام آخراینکه فیس بوک یک رسانه تلقی می شود و می تواند آسیب های مختلف اجتماعی ودرعین حال محاسن ومزایایی چون تسریع درگفت وشنود ها وارتباطات داشته باشد و این امری واضح است که هرتکنولوژی ازمحاسن ومعایبی برخورداراست ولی باید آگاهی کافی ازنحوه استفاده ازآن را داشت تا گرفتاراین آسیب ها نشد.
 2. #42
  حیدر آتش پیکر
  کاربر حرفه ای
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  ایران - اسلام آبادغرب
  سن
  33
  نوشته ها
  6,818
  898
  858
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض از فیس بوک چه میدانید؟

  از فیس بوک چه میدانید؟


  آيا تا به حال كلمه facebook به گوشتان خورده است ؟ يقين دارم كه 90% خوانندگان اين كلمه را شنيده و يا جايي ديده اند ! اما آيا به راستي facebook چطور سايتي است ؟ مزايا و معايبش مخصوصا در بين ما كاربران ايراني چيست ؟ ميزان محبوبيتش چقدر است ؟ و آيا ميشود به آن اعتماد كرد يا خير ؟ با ما باشيد در ادامه مطلب ...


  تعريف :
  بهتر است اول تعريفي از فيس بوك داشته باشيم : فيس بوك يك سايت اجتماعي است كه توسط مارك زوكربرگ يك دانشجوي دانشگاه هاروارد توسعه يافت . ابتدا اين سايت محدود به دانشگاه هاروارد بود اما به تدريج به دانشگاه هاي ديگر و در نتيجه كل دنيا گسترش يافت . اين سايت به زبان PHP و پايگاه داده MySQL طراحي شده است و دامنه آن به مبلغ 200 هزار دلار خريداري شده است ! هم اكنون بيش از 200 ميليون كاربر در اين سايت عضو هستند كه تقريبا ميشود "از هر سي نفر ساكنين زمين 1 نفر عضو فيس بوك است !" همچنين روزانه بيش از 24 ميليون عكس در فيس بوك آپلود ميشود !


  فيس بوك چه امكاناتي دارد ؟
  فيس بوك يك سايت اجتماعي است به اين معنا كه شما ميتوانيد در اين سايت به فعاليت هاي اجتماعي بپردازيد .

  فعاليت هايي از قبيل :
  پروفايلي در آن بسازيد و مشخصات خود را در آن ذكر كنيد ، عكس هاي خود را آپلود كنيد و به ديگران نشان دهيد ، دوستان جديد و قديمي و آشنايان و فاميل را در آن پيدا كرده و به ليست دوستان اضافه كنيد ، با افراد مختلف در سراسر جهان ارتباط برقرار كنيد و با آنها دوست شويد ، صفحه اي بسازيد و در آن به تبليغ كالاي خود و يا سايت خود بپردازيد و ديگران را به آن دعوت كنيد ، صفحات مربوط به خوانندگان،بازيگران،سياست مداران،ورزشكاران و ... مورد علاقه خود را پيدا كرده و عضو طرفداران آن شويد ، در فعاليت هاي بشر دوستانه شركت كنيد و به آنها كمك مالي كنيد ، گروه هاي مختلف شغلي و خانوادگي و ... تشكيل دهيد و در آن با اعضا به گفت و گو بپردازيد ، ويدئو هاي خود را آپلود كنيد تا ديگران ببينند ، Application يا برنامه هاي تحت وب بسازيد و ...

  مزاياي فيس بوك چيست ؟
  1- شايد دوستي بزرگترين مزيت فيس بوك باشد ! پيدا كردن دوستان قديمي دوران دبيرستان و راهنمايي كه سال هاست آنها را نديده ايد و ميخواهيد دوباره با آنها در ارتباط باشيد و پيدا كردن دوستان مختلف از سراسر دنيا كه به نوعي در يك موضوع خاص با آنها اشتراك داريد مانند رشته تحصيلي يا عقايد و ... كه اصطلاحا به آنها دوستان فيس بوكي مي گويند و ارتباط با فاميل هايي كه در ايران نيستند و با خبر شدن از آخرين وضعيت آنها از جمله خاصيت هاي دوستي در فيس بوك است .

  2- تشكيل گروه هاي مختلف از جمله گروه هاي خانوادگي و دانشجويي كه باعث نزديكي بيشتر آنها به يكديگر ميشود . مثلا خانواده ها ميتوانند با تشكيل گروه هاي كاملا خصوصي با هم گفت و گو كنند و عكس ها و فيلم هاي خانوادگي خود را به اشتراك بگذارند . براي اطلاعات بيشتر ميتوانيد به لينك زیر مراجعه كنيد .شايد جالب باشد كه بدانيد دانشجويان IT دانشگاه آزاد مشهد و همچنين دانشگاه آزاد مشهد در فيس بوك صاحب گروه هستند !
  http://mhmazidi2.wordpress.com/2009/03/2...ok-family/

  3- ترويج فرهنگ كشورها از مزاياي ديگر فيس بوك است البته به شرطي كه از آن درست استفاده شود ! ساختن گردهمايي ها كه در آنها ميتوان به ترويج فرهنگ كشور عزيزمان پرداخت در اين سايت امكان پذير است مثلا قبل از تحويل سال گروهي از ايرانيان با تشكيل يك گردهمايي به معرفي نوروز به ساير كشورهاي دنيا پرداختند كه حركت بسيار پسنديده و قشنگي بود .

  4- ساختن برنامه هاي تحت وب و تشويق ديگران به نصب آنها در صفحه خود يكي ديگر از امكانات فيس بوك است كه باعث ميشود كاربران از فيس بوك به عنوان كامپيوتر شخصي خود نيز استفاده كنند و در آن به خلاقيت بپردازند . ساختن برنامه هايي از قبيل برنامه معرف وبلاگ شما ، برنامه آخرين آهنگ هايي كه گوش داده ايد ، برنامه اتصال به هاست شما براي آپلود فايل ها از طريق فيس بوك ، برنامه بازي ، برنامه خواندن قرآن و فال حافظ و گفتن اذان و اوقات شرعي و ...

  5- تقويت زبان انگليسي !! بله درست خوانديد !! با ورود به فيس بوك شما وارد دنياي جديدي ميشويد كه زبان مشترك همه اعضاي آن انگليسي است ! به همين خاطر شما مجبور ميشويد تا براي ارتباط با آنها از زبان انگليسي استفاده كنيد

  6- معروفيت فيس بوك در بين مردم دنيا بسيار زياد است به طوري كه در پايان هر مقاله در اكثر وبلاگ ها يا هر خبر در روزنامه هاي خارجي به فيس بوك لينك داده شده است !

  7- در ذهن شما چه ميگذرد يا هم اكنون در حال انجام چه كاري هستيد ؟!؟! اين قابليتي است كه فيس بوك به تقليد از سايت twitter در سايت خود قرار داده است . اين قابليت به شما اين امكان را ميدهد تا هرچه در ذهنتان ميگذرد از جمله ايده هاي مختلفي كه داريد را بنويسيد تا هم احتمال تحقق آنها بيشتر شود و هم ديگران نظر خود را در اين مورد اعلام كنند . همچنين با نوشتن اينكه هم اكنون در حال انجام چه كاري هستين باعث ميشود تا ديگران از آخرين وضعيت شما آگاه شوند . اين قابليت انقلابي در اينترنت به وجود آورده كه با آمدن سايت توييتر اكثر كاربران را سمت خود كشانده ولي هنوز عده زيادي از اين سايت آگاهي ندارند . در آينده مطلبي در اين رابطه خواهم نوشت ...

  معايب فيس بوك چيست ؟
  1- ترس از افشاي رازهاي زندگي و همچنين عكسها و ويدئو ها شخصي بزرگترين دغدغه خاطر كاربران از جمله كاربران ايراني است . اين ترس با حذف يكي از بندهاي قانون عضويت در فيس بوك كه مربوط به حفظ اطلاعات شخصي افراد ميشد بيشتر شده است . گرچه در وبلاگ رسمي اين سايت اشاره شده كه به زودي اين بند به قانون عضويت اضافه خواهد شد . در هر صورت شما با عضويت در اين سايت ميتوانيد كه دسترسي افراد به قسمت ها مختلف را با privacy setting محدود كنيد اما كنترل صد در صد اطلاعات در اينترنت ممكن نيست !!

  2- اعتياد آور بودن فيس بوك !! بيماري كه احساس ميكنم من هم دارم به آن دچار ميشوم !! هرچه تعداد دوستان شما بيشتر شود ، هرچه در گروههاي بيشتري عضو شويد ، هر چه از برنامه هاي بيشتري استفاده كنيد اعتياد شما به فيس بوك زيادتر ميشود !!

  3- كاهش ارتباط چهره به چهره ! مجازي شدن اين پيامد ها رو هم دارد !!

  4- استفاده هكر ها از فيس بوك ! هكر ها از محبوبيت فيس بوك استفاده ميكنند و با شگردهاي مختلف به سرقت اطلاعات افراد ميپردازند ! مثلا با فرستادن ايميلي به كاربر كه ظاهرا مشكوك به نظر نميرسد و در آن به كاربر اطلاع ميدهد كه شخصي او را در فيس بوك add كرده است و كاربر با كليك بر روي آن يك بدافزار را روي كامپيوتر خود نصب ميكند كه اطلاعات شخصي او را سرقت ميكند !

  سايت بي بي سي در مقاله اي از افرادي كه تمايل به عضويت در سايت فيس بوك را ندارند نظرسنجي كرده كرده كه از اينجا ميتوانيد ترجمه فارسي آنها را ببينيد .

  نكته جالب ديگر مدرك دانشگاهي است كه به كاربران فيس بوك داده مي شود !! دانشگاه Birmingham City اين دوره ها را برگزار ميكند
 3. #43
  حیدر آتش پیکر
  کاربر حرفه ای
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  ایران - اسلام آبادغرب
  سن
  33
  نوشته ها
  6,818
  898
  858
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض فیس بـوک؛ معـايب و مـزاياي آن ...

  فیس بوک (face book) سایتی است اجتماعی که توسط سازنده جوان خود "مارک زاکر برگ" در چهارم فوریه سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد.

  این سایت هم اکنون از نظر کارشناسان و در زمینه سایتهای اجتماعی سایت شماره يك جهان محسوب می شود.
  این سایت که در حال حاضر به طور رایگان در اختیار مردم جهان قرار دارد نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است.
  با توجه به حجم مخاطبان این شبکه اجتماعی در کشور، خوب است این مخاطبان با معایب و مزایای این وبسایت آشنا شوند تا با آگاهی بیشتری از امکانات این شبکه استفاده کنند.
  از جمله مزایای این شبکه اجتماعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  ۱- تحقیقات نشان می دهد که خلاقیت کسانی که در محل کار خود از فیس بوک استفاده می کنند ۹درصد بیشتر از کسانی است که از فیسبوک استفاده نمی کنند.
  ۲- کاربران فیس بوک با خواندن صفحه فیس بوک خود که حاوی بهترین اطلاعات و خصوصیات آنهاست اعتماد به نفس و عزت نفس شان افزایش می یابد.
  ۳- شاید دوستی بزرگترین مزیت فیس بوک باشد. پیدا کردن دوستان قدیمی و هم مدرسه ای و یا پیدا کردن دوستانی از کشورهای دیگر که در یک موضوع خاص با آنها اشتراک داريد مانند رشته تحصیلی، کار و ... .
  ۴- از جمله مزایای فیس بوک می توان به ترویج فرهنگ های مختلف شهرها و کشورها اشاره کرد.
  اما در آن واحد فیس بوک معایبی هم دارد که ضروری است کاربران به آن هم توجه داشته باشند:
  ۱- طبق آمار ۸۰ درصد کاربران فیس بوک به این سایت اعتیاد دارند یعنی باید حداقل هر ۲۴ ساعت یکبار به صفحه شخصی خود سربزنند. بعضی روان کاوان این نوع اعتیاد را نوعی اختلال روانی میدانند.
  ۲- عامل بسیاری از طلاقها در حال حاضر فیس بوک معرفی شده است. در حال حاضر از هر پنج طلاق در آمریکا یکی و در انگلیس از هر سه طلاق یکی به فیس بوک ارتباط دارد.
  ۳- چون در فیس بوک کاربران همگی ویژگی های خوب و مثبت دیگران را می بینند با نگاه کردن به مشکلات خود دچار افسردگی می شوند.
  ۴- یکی دیگر از معایب فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی، کاهش ارتباط چهره به چهره و مجازی شدن روابط است.
  کلام آخر اینکه فیس بوک رسانه تلقی می شود و می تواند آسیب های مختلف اجتماعی و در عین حال محاسن و مزایایی چون تسریع در گفت و شنودها و ارتباطات داشته باشد؛
  این امری واضح است که هر تکنولوژی از معایب و محاسنی برخوردار است ولی باید آگاهی کافی از نحوه استفاده از آن را داشت تا گرفتار این آسیبها نشد.
 4. #44
  حیدر آتش پیکر
  کاربر حرفه ای
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  ایران - اسلام آبادغرب
  سن
  33
  نوشته ها
  6,818
  898
  858
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض معایب فیس بوک

  معایب فیس بوک

  فیس بوک عامل افسردگی جوانان است!
  نفوذ فیس بوک در زندگی دیجیتالی روز به روز در حال افزایش است و محققان به دنبال پاسخ این سوال هستند که این شبکه اجتماعی چگونه درک ما را از اعضای خانواد و دوستانمان دگرگون می‌کند؟

  سه تن از محققان جامعه شناس دانشگاه Utah Valley اخیرا مطالعه‌ای انجام داده‌اند که نوعی همبستگی را بین رفتار کاربران فیس بوک در زندگی شخصی و مدت زمانی که آنها در این شبکه اجتماعی می گذرانند نشان می دهد.از حدود ۴۲۵ دانشجو خواسته شد که بگویند چقدر با این دو جمله موافق یا مخالف هستند
  :
  ۱- زندگی من عادلانه است.۲- دوستانم نسبت به من زندگی بهتری دارند.علاوه بر این از آنها پرسیده شد در روز چه مدت زمانی را صرف بودن در فیس بوک می کنند؟ چند تا دوست فیس بوکی دارند ؟ و چقدر آنها را از نزدیک می شناسند؟ محققین هم چنین سعی کردند تا فاکتورهایی مانند وضعیت تاهل، جنسیت، اعتقادات مذهبی و نژاد را هم در نظر بگیرند.
  نتایج جالب توجه بود و الگوهای جالبی به دست آمد؛ دو تن از جامعه شناسان دریافتند آن افرادی که تصور می کنند دوستانشان نسبت به آنها زندگی بهتری دارند، مدت زمان بیشتری را در فیس بوک می‌گذرانند. این دو محقق در مقاله خود نوشته اند: آنهایی که بیشتر در فیس‌بوک می مانند اغلب تصور می کنند سایرین از آنها شادترند و زندگی ناعادلانه است و آنهایی که در هفته بیشتر به فیس بوک سر می زنند نیز فکر می کنند زندگی دوستانشان از آنها بهتر است و شادتر هستند. علاوه بر این افراد زیادی که حتی دوستان فیس بوکی خود را خیلی نمی‌شناختند معتقد بودند که آنها زندگی بهتری دارند.

  این تحقیق که در Cyberpsychology
  ، مجله رفتار و شبکه های اجتماعی، منتشر شده است نشان می دهد آنهایی که مدت زمان کمتری را در فیس بوک می گذرانند و بیشتر وقت خود را با دوستان واقعی در زندگی حقیقی صرف می کنند کمتر احساس ناراحتی و ناخشنودی دارند. از آنجاییکه بیشتر کاربران فیس بوک به جای آگاهی از حقایق و زندگی واقعی دوستان خود تنها با دقت تمام به عکس های آنها که در لحظات شاد زندگی‌شان گرفته شده نگاه می‌کنند ، بیشتر هم تصور می کنند که دوستانشان از آنها شادترند.

  در تحقیق قبلی هم که سال گذشته توسط آکادمی اطفال آمریکا انجام شد محققان به این نتیجه دست یافتند که افسردگی در کودکان و نوجوانان ممکن است با دیدن نمایه‌های (استتوس) مثبت و عکس‌های شاد دوستانشان در فیس بوک افزایش پیدا کند.
 5. #45
  حیدر آتش پیکر
  کاربر حرفه ای
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  ایران - اسلام آبادغرب
  سن
  33
  نوشته ها
  6,818
  898
  858
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض فیس بوك به اپیدمی طلاق دامن می‌زند

  فیس بوك به اپیدمی طلاق دامن می‌زند


  روزنامه تایمز با اشاره به آمار ارائه شده از سوی گروهی از روانشناسان و مشاوران انگلیسی گزارش داده است كه سایت اجتماعی فیس بوك به اپیدمی طلاق و گرایش بیشتر زن و شوهرها به جدایی دامن می‌زند.

  به گزارش ایسنا، فیس بوك كه وسیله‌ای برای تشویق آشنایی‌های غیرقانونی است به ابزاری برای جستجوی طلاق تبدیل می‌شود.

  در این گزاش هشدار داده شده كه برخوردهای فیس بوكی، آمار جدایی را در بین زوج‌های انگلیسی بویژه پس از تعطیلات كریسمس افزایش داده است.

  به گزارش روزنامه تایمز، روانشناسان و مشاوران بهداشت روانی خانواده در انگلیس تاكید كردند: اوضاع در این كشور به حدی ناخوشایند و نگران كننده شده كه ما به زوج‌ها توصیه می‌كنیم برای حفظ پیوندهای زناشویی خود از مراجعه و استفاده از این قبیل سایت‌ها خودداری كنند.
 6. #46
  حیدر آتش پیکر
  کاربر حرفه ای
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  ایران - اسلام آبادغرب
  سن
  33
  نوشته ها
  6,818
  898
  858
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض محققان معتقدند باید افسردگی فیس‌بوکی را نیز به دیگر عوارض استفاده از سایت‌های اجتماعی اضافه کرد.

  محققان معتقدند باید افسردگی فیس‌بوکی را نیز به دیگر عوارض استفاده از سایت‌های اجتماعی اضافه کرد.

  گروهی از پزشکان هشدار دادند، سایت فیس‌بوک احساس افسردگی را در بین بعضی از کاربران خود، خصوصا در میان نوجوانان افزایش می‌دهد.تعدادی از دانشمندان معتقدند استفاده از فیس‌بوک می‌تواند باعث شدت پیدا کردن افسردگی در نوجوانان می‌شود و برخی دیگر هم بر این باورند که شرایط حاکم بر این سایت به گونه‌ای است که زمینه را برای ابتلا به افسردگی در بین نوجوانان فراهم می‌کند.


  دکتر گوئن اوکیف محقق در زمینه سایت‌های اجتماعی و تاثیر آن روی کودکان و نوجوانان در این باره گفت: سایت فیس‌بوک دارای جنبه‌های خاصی است که می‌تواند برای کودکانی که از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برند خطرناک باشد.این کودکان با دیدن تصاویر شاد دوستانشان در فیس‌بوک که اوقات بسیار خوشی را سپری می‌کنند، یا موقعیت‌های خوبی در زندگی خود به دست آورده‌اند یا مانند این‌ها، ممکن است احساس سرخوردگی و ناامیدی پیدا کرده و حتی تصور کنند هیچ نکته مثبتی در زندگی آن‌ها وجود ندارد.ممکن است بعضی از نوجوانان از امکانات یا شرایط برابر با دیگران برخوردار نباشند و با دیدن این تصاویر زمینه برای ابتلا به افسردگی در آن‌ها فراهم شود.دکتر اوکیف در این باره می‌گوید: سایت‌هایی مانند فیس بوک فقط بخش کوچکی از زندگی انسان‌ها را نشان می‌دهند. شما فقط با دیدن چند تصویر یا متن در صفحه یک فرد نمی‌توانید به تمام زندگی او پی ببرید.

  به همین دلیل برخی از افراد تصور می‌کنند قرار دادن چند تصویر شاد یا چند متن خوش‌بینانه نشان دهنده شرایط بسیار خوب یک فرد است و همین موضوع ممکن است شما را نسبت به زندگی خودتان بدبین کند.به همین دلیل کارشناسان معتقدند والدین باید با فرزندان خود در مورد خطرات سایت‌های اجتماعی صحبت کرده و آن‌ها را از مشکلاتی مانند افسردگی، قرار گرفتن در خطر سوء استفاده و مانند آن آگاه کنند.آنی آبولت یک دانش‌آموز اهل ایالت شیکاگو که از کاربران سایت فیس بوک نیز هست در این باره می‌گوید: من می‌توانم بفهم که چگونه این سایت می‌تواند روی برخی از نوجوانان تاثیر منفی بگذارد. اگر شما دوستان زیادی نداشته باشید یا از زندگی خود لذت کافی نبرید و در عین حال تصاویر افراد دیگر را در حال شادی یا گذراندن اوقات خوب در سایت‌های اجتماعی ببینید، قطعا روی روحیه شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.


  رقابت مجازی
  سایت‌هایی مانند فیس‌بوک یک فضای رقابت مجازی را از لحاظ محبوب بودن به وجود آورده است. فردی که درخواست‌های دوستی بیش‌تری از جانب دیگران دارد یا مرتبا از آن‌ها پیام دریافت می‌کند و در محتواهای دیجیتالی آن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود، از دیگران محبوب‌تر و موفق‌تر به نظر می‌آید.از سوی دیگر برخی نوجوانان ممکن است این سایت را محلی برای قضاوت کردن در مورد دیگران، استهزا یا تحقیر آن‌ها بدانند که این موضوع نیز می‌تواند اثرات بسیار بدی روی حالت روحی آن‌ها داشته باشد.در این مطالعات آمده است: آزار و اذیت مجازی می‌تواند عواقب روانی بسیار عمیقی به همراه داشته باشد که در موارد شدید حتی ممکن است به خودکشی ختم شود. برای مثال سال گذشته ماجرای خودکشی یک دختر ۱۵ ساله که در این سایت مورد آزار و اذیت روانی قرار گرفته بود به سرعت در بسیاری از رسانه‌ها مطرح شد.

  علاوه بر افسردگی، فیس‌بوک می‌تواند روی روند تحصیلات نوجوانان نیز اثر منفی داشته باشد. دانش‌آموزان و دانش‌جویانی که از فیس‌بوک استفاده می‌کنند نمراتشان بسیار بدتر از آن‌هایی است که در این سایت عضو نیستند.مطالعات نشان می‌دهد نمرات دانش‌آموزانی که از فیس‌بوک استفاده می‌کند نزدیک به ۲۰درصد از آن‌هایی که از این سایت استفاده نمی‌کنند پایین‌تر است.

  افرادی که از این سایت‌ها استفاده نمی‌کنند بهره بیش‌تری از زمانی که در اختیار دارند می‌برند. برای مثال محققان متوجه شدند دانش‌آموزانی که از سایت‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند ۸۸درصد زمان بیش‌تری را صرف مطالعه غیر درسی می‌کنند
 7. #47
  حیدر آتش پیکر
  کاربر حرفه ای
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  ایران - اسلام آبادغرب
  سن
  33
  نوشته ها
  6,818
  898
  858
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض مزایا و معایب فیسبوک

  مزایا و معایب فیسبوک

  فیسبوک به عنوان یک شبکه اجتماعی بسیار قوی قابل توجه عده زیادی از مردم جهان است و روزانه میلیون ها نفر از این شبکه استفاده می کنند . حتما فیسبوک هم مانند قسمتهای مختلف فضای مجازی یکسری مزایا و معایب دارد که به بعضی از آنها اشاره میکنیم :
  از مزایای خلاقیت زاکربرگ این است که در کسری از ثانیه مطلب یا خبری میان میلیون ها نفر منتشر می شود ، این در حالی است که شبکه های کوچکتر چنین توان بالایی ندارند و نکته مهمتر این است که این شبکه بزرگ را ارگان یا سازمان خاصی هدایت نمی کند که خبرهای مورد علاقه اش را منتشر کند ، بلکه کاربران این مجموعه عموم مردم هستند و با استفاده از این قابلیت کارهای بزرگی انجام داده اند ...
  البته فعالیت بزرگتر و رسمی تر فیسبوک در شعارش خلاصه می شود : " بیایید دوستانتان را پیدا کنید ، بدون مرز "
  که بزرگترین مزیتش هم همین است ، دوستانی که ما روزگاری را در کنار آنها بوده ایم و به جبر زمان از هم دورافتاده ایم ، حالا با فیسبوک دور هم جمع میشویم و از احوال هم باخبر میشویم ، چیزی که در گذشته نبود و رفته رفته انسانها یکدیگر را فراموش میکردند مگر آنکه به صورت اتفاقی با یکدیگر برخوردی داشتند.
  این شبکه عظیم معایبی هم دارد مثلا افرادی که در فیسبوک پروفایلی دارند و مدتی به آن سر می زنند ، دیگر به این کار عادت میکنند و بخشی از کارهای روزمره شان می شود و درواقع معتاد به فیسبوک می شوند ، این واقعیتی است که گریبان بسیاری از کاربران آن را گرفته است. از دیگر معایب می توان به این اشاره کرد که بسیاری از کاربران فیسبوک از نشان دادن خود واقعیشان در این شبکه فرار می کنند و سعی می کنند انسان آرمانیشان باشند تا خودشان و جنبه های مثبت خود را در معرض نمایش قرار می دهند. به قولی همه چیز در فیسبوک "خوب" است . این شبکه مجموعه بسیار بزرگی از شخصی ترین اطلاعات انسانها را در دل خود دارد که اگر با شیوه های نوین هک به دست انسانهایی نا اهل بیفتد ، میتواند خسارات جبران ناپذیری به زندگی انسان بزند.
 8. #48
  حیدر آتش پیکر
  کاربر حرفه ای
  http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  ایران - اسلام آبادغرب
  سن
  33
  نوشته ها
  6,818
  898
  858
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض فیس بوک

  فیس بوک از شبکه های اجتماعی مجازی است که به واسطۀ آن می شود بادوستانی که دارای حساب کاربری در فیس بوک هستند عکس و پیغام به اشتراک گذاشت.

  محیط فیس بوک در واقع مجلسی از دوستان و آشنایان یک کاربر به شمار می رود.
  فیس بوک با ارائه امکان عضو دیگری در تعداد بالا به کاربران اجازه می دهد تا در هر لحظه دوستان جدیدی را به مجموعه فرد اضافه کنند.
  کاربران در فیس بوک دارای یک صفحۀ شخصی هستند. می توانند گروه تامین کنند و یا در گروههای دیگر عضو شوند. کاربران می توانند برای خود آلبوم عکس بسازند و دوستانشان را انتخاب کنند و به لیست دوستان اضافه کنند. کاربران فیس بوک در رابطه با شما تنها به 5 گروه طبقه بندی می شوند، دوستان، دوستان دوستان، اعضای هم شبکه ، غریبه ها و کاربرانی که احیانا بسته اید. فیس بوک نرم افزارها، ابزارهای جانبی خاص و بازی های آنلاین گوناگونی دارد که کاربر می تواند با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده کند.
  شما می توانید از فیس بوک مانند کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید. برنامه های روی آن نصب کنید. عکس ها را ویرایش کنید. موزیک گوش کنید، ویدئو ببینید فایل ارسال کنید، بازی کنید، کمک بگیرید، در گروه عضو شوید.
  از اشتراکات دیگران استفاده کنید، دوست جدید پیدا کنید، از گروههای بشر دوستانه حمایت کنید فال بگیرید قرآن بخوانید ، ایده هایتان را روی اینترنت بیاورید و ....
  این ندا صدای ایست از امکانات مزایای فیس بوک.
  از جمله نکات قوی و مثبت در فیس بوک طراحی ساده و در عین حال قدرتمند آن است که توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند امکانات و سرگرمیهای زیاد و متنوعی که در فیس بوک قرارداده شده همه باعث شده تا فیس بوک در بین دیگر شبکه های اجتماعی قدرتمندتر ظاهر شود.
  معایب فیس بوک
  ریاست فیس بوک دارای پیشینه مستند از رفتار غیر اخلاقی است.
  فیس بوک حذف واقعی اشتراک شما را به طرزی غیر قابل باور دشوار کرده است.
  فیس بوک از وب آزاد حمایت نمی کند.
  وجود امکانات زائد در فیس بوک
  فیس بوک محبوب ترین هدف برای سرقت هویت است.
  ماندگاری اطلاعات در فیس بوک
  عدم امنیت قطعی اطلاعات
  اعتیاد به فیس بوک
  فیس بوک از نظر صلاحیت فنی به قدر حکایت قابل اعتماد نیست. اطلاعات خصوصی شما با سایر برنامه ها به اشتراک گذاشته می شود....
  سازندۀ فیس بوک
  فیس بوک در چهار فوریه 2004 راه اندازی شد، سازندۀ آن جوانی به نام مارک زاکر برگ است که این سایت را از اتاق خود در دانشگاه هاروارد آمریکا طراحی کرد. و آن را به عنوان یک وب سایت اجتماعی مخصوص دانشجویان هاروارد راه اندازی کرد.اما سایت او فراتر از محدودۀ یک دانشگاه و دانشجویان آن خیلی سریع مورد توجه قرار گرفت و چنان محبوب شد که تا آخر هفته دوم راه اندازی آن، بیش از نیمی از دانشجویان هاروارد در آن نام نویسی کرده بودند و از آن به عنوان راهی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کردند و در کوتاه مدت، میلیونها نفر در همان چند ماه نخست، به عضویت آن در آمدند و یک شبکه اجتماعی بسیار گسترده، وسیع و با نفوذ و تاثیر گذار را بنیان نهادند.
  پس از موفقیت چشمگیر فیس بوک ، زاکربرگ تصمیم گرفت کارش را گسترش دهد. بنابراین او در این راه از هم اتاقی خود «داستین موسکوویتز» (Dustin Moskovitz) هم کمک گرفت. آن دو ابتدا سایت را برای دانشگاه استانفورد (Stanford) ، کلمبیا (Columbia) و ییل (Yale) راه اندازی کردندو سپس چندین دانشگاه دیگر در ایالت بوستون آمریکا را نیز به این سایت مجهز کردند. تا آغاز تابستان همان سال،فیس بوک توسط هزاران نفر در بیش از 45 دانشگاه آمریکا استفاده می شد. در همان موقع زاکربرگ به همراه چند نفر از دوستان خود که او را در اداره سایت کمک می کردند، به پالو آلتو کالیفرنیا رفت و در آنجا خانه ای کوچک اداره کرد. این خانه اولین محل کار رسمی آنها بود. رفتن زاکربرگ به کالیفرنیا، مقدمه آشنایی او با اولین سرمایه گذار فیس بوک یعنی پیتر تیل (Peter Thiel) بود.
  هم اکنون فیس بوک تشکیلات اداری مجهزی، شامل 7 ساختمان در پالتوآلتو و صدها نفر کارمند دارد و زاکربرگ آن را یک اردوگاه شهری می نامند.
  طبق آماری که دوازدهم آگوست 2008 توسط موسسه «کام اسکور» منتشر شده است، هم اکنون سایت فیس بوک پر مخاطب ترین وب سایت اجتماعی جهان است و حدوداً 132 میلیون نفر کاربر دارد که 63 درصد آنها خارج از آمریکای شمالی قرار دارند.
  در مورد فیس بوک خیلی چیزها می توان گفت، اما قطعا هیچکدام نمی توانند مانند عضویت در آن و تجربه عینی آن، بیانگر حس و حال و دنیای این پایگاه اجتماعی مجازی و مزایای آن باشد.

  نحوه عضویت در فیس بوک :
  مرحله اول : ابتدا به سایت فیس بوک با نشانی Fecebook.com بروید و اطلاعات اولیه خود را در فرم عضویت وارد کنید.
  مرحله دوم : در مرحله دوم، کادری بر روی صفحه ظاهر می شود که مربوط به کاراکترهای کپچا
  می باشد. کافیست آنها را در مکان مشخص شده تایپ کنید (برای اینکه سایت مطمئن شود که شما یک کاربر واقعی هستید نه یک روبات نرم افزاری)
  مرحله سوم : در مرحله سوم و پس از تایید اطلاعات شما، نوشته ای بر روی صفحه ظاهر می شود به این مضمون که یک ای میل به آدرس ای میل شما فرستاده شده است. شما با باز کردن آن ای میل، و کلیک بر روی کینگ داده شده، در آن به عضویت فیس بوک در خواهید آمد.

  چرا نمی توان به فیس بوک اعتماد کرد
  به تعبیری چرا نمی توان به کاربران آن اعتماد کرد. وعده های مجازی چرا محقق نمی شوند. به نظر
  می رسد موضوع روشن است. برخی از مهم ترین دلائلی که نمی توان به شبکه های مجازی اعتماد کرد بدین شرح است :
  1-در شبکه های مجازی افراد با هویت واقعی نیستند. هویت دروغین و مجازی که وجدان ندارد که بخواهد بر آن پایبند باشد. اصلا هویت دروغین اتخاذ می شود که وجدان کنار گذاشته شود. بنابراین در این شبکه ها اعتماد به حداقل می رسد و کمتر کسی است که اعتماد خود را پای این شبکه ها خرج کند.
  2-خاصیت این شبکه ها شور و هیجان است. خاصیت این فضا این است که کوتاه بنویسی و جذاب و خبری باشی. این جذاب و خبری بودن نیز یا در هیجان است و یا در ابتذال، روشن است که در این فضا جایی برای حرف جدی و اقناع و استدلال و تفکر وجود ندارد. همین دیروز یکی از کاربران این شبکه های اجتماعی نوشته بود که یک هفته روی یک مطلب کار کردم و نوشتم اما چند نفر بیشتر بازدید نداشت اما یه لینک درباره فلفل سبز گذاشتم کلی مخاطب جمع کردم. افراد می آیند تا هیجان بگیرند و خارج شوند. به این ترتیب هیچ نوع ارضای استدلالی صورت نمی گیرد و معمولا فرد با بلند شدن از پای سیستم فراموش می کند که چه باید می کرده است. همین دیروز بود که رقص یک بزغاله در بالاترین آنقدر بازدید گرفت و امتیاز خورد که کاربران سیاسی سایت را کلافه کرده بود. انتقال آنها این بود که در شرایطی که باید آماده رفتن به خیابان شویم چرا باید رقص بزغاله پر امتیاز شود و بالا بیاید.
  3-در این شبکه ها افراد احساس زیاد بودن می کنند. چرا که فقط خودشان را می بینند و رفقایشان را قول و قرارهائی که می گذارند معمولا به این دلیل است که توهم زیاد بودن دارند. اما وقتی از پای سیستم بلند می شوند و مثلا می بینند که نزدیک ترین فرد زندگیشان با او هم نظر نیست، فورا سرخورده می شوند. بنابراین این شبکه ها شدیدا توهم زا است و این بادکنک متوهم به سرعت با یک نقض می ترکد و فرد را دچار افسردگی می کند. به همین دلیل است که فراخوان های فیس بوکی هر روز بیشتر مشتری از دست می دهد.
  4- بخش قابل توجهی در این شبکه ها براساس روابط و جذابیت های جنسی آشکار یا ناپیدا است. روابط جنسی مجازی مهم ترین عامل برای دور هم بودن است. بنابراین هرگونه تغییری در این روابط روی تحلیل ادم ها نیز اثر می گذارد. این موضوع به اندازه کافی روشن و گویا است. مثلا در حالیکه فردی با دوست دخترش قرار می گذارد تا به خیابان بیایند، کافی است به عکس او و قیافه اش انتقاد کند. در این زمان است که همه برنامه ها بهم می ریزد.
  5-در این فضا حرف زدن کاملا بی هزینه است . طبیعی است که همه چیز گفته می شود بدون اینکه لازم باشد برای این حرف هزینه ای یا حتی استدلال و توضیحی داده شود. چهره هم دیده نمی شود که بتوان از چشم و رنگ صورت حدس زد که این حرف دروغ است یا راست. شعار است یا استدلال و غیره. بنابراین در این فضا شعارهائی داده می شود که طبیعتا در فضای واقعی امکان تحقق آن وجود ندارد. همین نیز باعث سرخوردگی می شود. به همین دلیل است که شعار دادن در شبکه های مجازی ساده است و باعث می شود در اوج تبلیغات اعتراضی اکثریت قابل توجهی ترجیح دهند همچنان پای سیستم باشند و شعار بدهند.
  عمده ترین مخاطبان فیس بوک
  وقتی که مارک زوکربرگ در بهار سال 2004 سایت فیس بوک را راه اندازی کرد، مخاطبان اصلی او همکلاسی هایش بودند اما این دوران تنها چند ماه به طول انجامید. در ادامه ی همان سال بود که سایت از دانشجویان دانشگاه های دیگر ایمیل آدرس دریافت کرد و آنها را به عضو خود درآورد. در سال 2005 درهای سایت به روی دانش آموزان دبیرستانی باز شد و در سال 2006 بزرگسالان هم به
  خانواده ی فیس بوک پیوستند. با وجود اینکه هنوز بخش اصلی کاربران سایت فیس بوک جوانها هستند اما سن حدود دو سوم از 134 میلیون کاربر آمریکایی آن بالای 26 است. درخارج از ایالات متحده ، فیس بوک بین خانم های میانسال بالاترین سرعت گسترش را داشته است.
  فیس بوک در کشورهای مختلف آن قدر به عنوان بخشی از زندگی اجتماعی اهمیت پیدا کرده که اگر شما – با هر سن و سالی – عضو آن نباشید به احتمال زیاد ارتباط چندان نزدیکی با دوستان تان ندارید. برای مثال، در تحقیقاتی که من انجام دادم، متوجه شدم که ارسال پیغام از طریق فیس بوک در میان قشر تحصیل کرده ی ایتالیا و بازرگانان کلمبیایی جای ارسال ایمیل را گرفته است. در اندونزی هم، که سومین کشور با بالاترین تعداد کاربر فیس بوک است، اگر شما اهل استفاده از اینترنت باشید، به احتمال زیاد عضو فیس بوک هم هستید : از سی میلیون نفری که در اندونزی از اینترنت استفاده می کنند، 27/8 میلیون نفر عضو فیس بوک هستند.
  چرا آرم و صفحات فیس بوک آبی است؟
  به نوشته مجله «نیویورکر» مارک زاکربرگ در مورد سبز و قرمز کور رنگ است بنابراین بهترین رنگی را که می تواند ببیند رنگی آبی است. آبی در عین حال رنگ اصلی صفحات فیس بوک است. زاکر برگ در مصاحبه ای با نیویورک می گوید : «برای من رنگ آبی قوی ترین و غنی ترین رنگ است. من می توانم تمام جزییات و سایه روشن های رنگ آبی را ببینم.»
  درآمد فیس بوک
  بیشتر درآمد فیس بوک از تبلیغات است. در سمت راست هر صفحه شاهد تبلیغاتی هستیم که فیس بوک به ازای هر کلیک بر روی آنها، هزینه ای از سفارش دهنده تبلیغ دریافت می کند. این هزینه، براساس مخاطبان متفاوت است. برای مثال، اگر مخاطبان تبلیغ از ایالات متحده آمریکا و بالای 18 سال سن داشته باشند، هر کلیک روی تبلیغ 1.45 دلار هزینه خواهد داشت! کافیست روی یکی از همین تبلیغ های سمت راست کلیک کنید تا 1-2 دلار از جیب صاحب تبلیغ بکاهید و به حساب فیس بوک بریزید.

  پزشکان درباره استفاده از فیس بوک و افسردگی نوجوانان هشدار می دهند
  «افسردگی فیس بوک» را به زیان های بالقوه رسانه های اجتماعی بیفزایید، یک گروه پرنفوذ پزشکان در آمریکا به عارضه ای اشاره می کنند که به گفته آنها ممکن است نوجوانانی را دچار کند که با این سایت سر و کار دارند.
  به گزارش آسوشیتدپرس پژوهشگران در مورد اینکه آیا این عارضه صرفا دنباله ای از افسردگی است که برخی کودکان در شرایط دیگر هم احساس می کنند، یا یک عارضه جداگانه است که با استفاده از این سایت آن ارتباط دارد، اختلاف نظر دارند.
  اما دکتر گوون اوکف، متخصص اطفال در ناحیه بوستون و نویسنده اصلی اصول راهنمای جدید آکادمی متخصصان اطفال آمریکا درباره رسانه های اجتماعی می گوید فیس بوک دارای جنبه های منحصر به فردی دارد که ممکن است برای کودکانی که از قبل دچار عزت نفس پایین هستند، چشم انداز اجتماعی به خصوص سختی را ایجاد کند.
  ب - صفحه های فیس بوک با قرار دادن امتیازات دوستان ، روزآمد شدن های وضعیت آنها و عکس های افرادی خوش چهره ای که زمانی عالی را می گذرانند، در مقابل دید کودکان، ممکن است باعث شود برخی از آنها که فکر می کنند به حساب نمی آیند، احساس بدتری بکنند.
  اوکف می گوید این وضعیت می تواند از تنها نشستن در یک کافه تریای شلوغ مدرسه یا سایر
  مواجهه ها در دنیای واقعی که باعث اندوه کودکان می شوند، دردناک تر باشد، زیرا فیس بوک دیدگاهی تحریف شده از رویدادهای واقعی ارائه می دهد، هنگامی که آنلاین هستید، راهی برای دیدن حالات صورت یا خواندن زبان بدن که پس زمینه ارتباط را ایجاد می کنند، وجود ندارد.
  این اصول راهنما از متخصصان اطفال می خواهد که والدین را تشویق کنند تا با نوجوانان شان درباره استفاده از اینترنت صحبت کنند و از افسردگی فیس بوک آگاه باشند.
  این اصول راهنما دوشنبه 28 مارس در نسخه آنلاین جورنال pediatrics منتشر شده است. نکته ای دیگری که این اصول راهنما به این پرداخته است رواج گذاشتن پیام های تکبرآمیز و قضاوت گرانه بوسیله نوجوانان بر روی دیوارهای فیس بوک افرادی است که دوست شان ندارند. اصول راهنمای آکادمی متخصصان اطفال آمریکا یادآور می شود که این مزاحمت های آنلاین:می تواند باعث پیامدهای روانی شدیدی از جمله خودکشی شود.
  مورد خودکشی یک دختر 15 ساله در ماساچوست که بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفت، پس از آن رخ داد که او به طور شخصی و بر روی فیس بوک مورد زورگویی و مزاحمت قرار گرفته بود.
  درباره فیس بوک و انقلاب های منطقه
  هرچندی در گوشه کنار حرفه هایی شنیده می شود که انقلاب های منطقه از مصر، تونس تا یمن را به «انقلاب فیسبوکی» تشبیه می کنند. و اصل حرفشان این است که فیسبوک و توئیتر نقش خیلی مهمی در این حوادث داشته اند.
  اما این تحلیل را که می خواهند انقلاب های منطقه را تقلیل دهند به فیس بوک، تحلیل بی پایه و کاملا غیر جامعه شناختی می دانم. ممکن است یک نقش حداقلی داشته باشد ولی اصلا اهمیت با ضریبی که بخواهد حساب آورده شود، ندارد. این را به عنوان کسی می گویم که سالها قبل از سال 88 و فیلتر و مد شدن فیس بوک در آن حضور داشته ام.
  این را به قطع بدانید که اگر توانایی انجام کاری را داشت وقتی تمام قوای استکبار در کنار جلبک ها جمع شده بود، باید اتفاقی می افتاد! من حتی برای گروهک سبز هم قائل نیستم که فیسبوک خیلی در تهییج بدنه آن موثر بوده است. برای یک سری دروغ پردازی ها، پخش شایعه، هماهنگی سران گروهک و بخشی از نخبگان، مورد استفاده بود ولی اصل ماجرا این بود که دروغ ها، توهم ها و تهمت ها در زمان فتنه کاملا از طریق دیگری نیز گسترش می یافت مثلا سایت تابناک!!به نظرم حتی شبکه ی
  تاکسی ها خیلی موثرتر بود!
  یادم است همان زمان انتخابات یک نویسنده ی کانادایی (ماکسیمیلیان فورتر) دقیقا همین را گفته بود که انقلاب فیسبوکی در ایران توهم است. عنوانش این بود: «تخیلات آمریکایی درباره ایران؛ جوگیری اینترنتی یا انقلاب توئیتری». در ویژه نامه ی اول انعکاس (ص 177) هم چاپش کردیم. یک خاطره بگویم. جایی بودیم بعد نماینده یکی از تشکل های دانشجویی داشت عین ضبط صوت حرفهایی درباره فتنه و فیس بوک و توئیتر و ...می گفت. بعد نتوانستم تحمل کنم همان وسط حرفهایش پرسیدم : «چند وقت با فیس بوک کار کردی؟» حرفش خیلی جالب بود! حتی یک بار هم باز نکرده بود!!منی که از یکی دو سال قبل از فتنه هم در این فضاها بودم برایم خنده آور بود این حرفها....
  خیلی ساده است!بروید آمار نفوذ اینترنت به خصوص پر سرعت را – در مصر و یمن و تونس و لیبی ببینید بعد با ایران مقایسه کنید! آن وقت می بینید که اصلا عقلا می توانسته اثر مهمی داشته باشد؟
  شک هم نکنید! در خاورمیانه برای آمریکا هیچ چیز و هیچ چیز مهمتر از اسرائیل نیست! آزادی بیان، حقوق بشر، دموکراسی و اینها که همه­ش حرف مفت است!اگر امریکا می توانست کاری کند فیس بوک جلوی انقلاب را بگیرد و مهمترین متحدانش در منطقه را – به خصوص حسنی ملعون – از دست ندهد، حتما و حتما انجام می داد. آمریکا اصلا شوخی ندارد. عین جمهوری اسلامی هم اهل تعارف نیست! مخالفان واقعی ش را اگر بتواند همان اول می کشد! نمی گذارد کار به جای باریک برسد.
  آمریکا به هیچ وجه «تحمل مخالف» ندارد! همینطور فیس بوک، اگر صفحه ای یا فردی در آنجا به قدرت رسانه ای برسد، و علیه آمریکا و متحدانش کار کند، حتما حذف می شود. از قبل انتخابات خبر بسته شدن صفحات حزب الله و حماس در فیس بوک سر و صدا می کرد. آخرینش و داغ ترینش، صفحه جوانان فلسطینی از فیس بوک حذف شد یا حذف صفحه «اسماعیل هنیه» و «سیدحسن نصرالله» در فیس بوک یا «فیس بوک» بزرگترین صفحه شیعیان بحرین را حذف کرد یا تحریم فیس بوک در اعتراض به توهین به پیامبر اکرم یا شکایت علیه «فیس بوک» برای حذف صفحه انتفاضه سوم یا در پی شیطنت مجدد، 5/2 میلیون مسلمان فیس بوک را ترک می کنند (شبکه اجتماعی فیس بوک بار دیگر خشم مسلمانان جهان را برانگیخت و با حذف چهار صفحه اسلامی با تهدید خروج 205 کاربر مسلمان مواجه شد) یا هزاران مورد اینگونه ....
  این را هم داشته باشید : تمجید باراک اوباما از فعالیت «فیس بوک» یا این را دموکراسی تحمیلی در لیبی با دروغ توئیتری ! (در حالیکه تنها 5% مردم لیبی به اینترنت دسترسی داشته و تعداد کاربران توییتر نزدیک به صفر است، موجی از کاربران توییتر از لیبی ظاهر شد که به زبان انگلیسی خواستار مداخله کشورهای خارجی بودند)
  یا علیرضای عزیز در وبلاگش نوشت که چگونه حساب فیس بوکش بسته شد : «اکانتی عربی به نام almoqawama alislamia در فیس بوک داشتم که دو ماه اخیر 850 دوست یافته بود و این روزها هر حداقل 10 درخواست دوستی برای آن ارسال می شد. اندکی در مسائل اخیر و مساله فلسطین فعال بود. پریروز فیس بوک آن را حذف کرد! در توضیحات کلی شان همه چیز را دیده اند! حتی اینکه چرا ممکن است بدون اخطار چیزی حذف شود را پیش بینی کرده اند! قابل توجه کسانی که فکر می کنند آزادی مطلق در غرب حاکم است!» همه اینها یعنی آیا فیس بوک کاملا بی تاثیر بود؟ نه، مثل هزاران فاکتور در یک حرکت اجتماعی موثر بوده است. مثل سایر ابزارهای رسانه ای. اما آنقدر کم که انقلاب فیس بوکی نامیدن توهم محض است!
  فیس بوک و اینترنت یک ابزار است. می تواند موثر باشد. ولی نه آنقدرها. برای ارتباطات خیلی خوب است. و برای هدفمند کردن و ارتباط و سرعت بخشیدن برای ارتباط . اتفاقا برای ماها خوب است که مرتبط بشویم. ولی حدش را بدانیم.
  اما این را هم بگویم که شبکه های اجتماعی خاص مسلمانان، احتمالا خیلی بیشتر از فیس بوک موثرند مخصوصا برای هدف ما، یعنی ارتباط با مسلمانان و انتقال ایده ها و تجربه هایمان درباره انقلاب و آمریکا و خطراتی که هست! به خصوص که در ایران هم فیلتر نیستند. راحت می شود با انواع و اقسام مسلمانان ارتباط گرفت. خیلی هم بهتر از فیس بوک هستند! این جستجو را ببنید! با کمی دقیق تر کردن جستجو می شود راحت با انقلابیون هم ارتباط گرفت ...
  البته برای هدف اطلاع دادن واقعیات منطقه به مردم غیر مسلمان (به خصوص ساکنان اروپا و آمریکا) و شکستن سانسور رسانه ای درباره کشورهای اسلامی، حتما فیس بوک – به دلیل جمعیت زیاد کاربرانش – قابل استفاده است. ولی بدانیم که استفاده از آن هم روندی دارد. و هر آن ممکن است شما حذف شوید!
  در همین رابطه ایشان نیز نکات خوبی را طرح کردند:
  «بنظرم انقلابها را نمی توان یک پدیده ثابت دید. همین که فرآیندی انسانی است ، یعنی اراده انسانها در آن نقش دارد. می تواند رو به تعالی و تکامل برود و می تواند تنزل پیدا کند. تغییر انفس در تغییر انقلاب قوم نقش اساسی را دارد. برای همین است که یک انقلاب ممکن است آغاز خوبی داشته باشد، اما بدست دشمن انقلاب مصادره شود. همانی که حضرت آقا فرمودند نخبگان و علما مواظبش باشند. به همین روال هم می شود آغاز خیلی درخشانی نداشته باشد، اما با جهاد علما و نخبگان، صراط مستقیم را پیدا کند.
  در مورد فیس بوکی بودن انقلابهای موجود هم چند نکته :
  انقلاب اسلامی ایران را هم نوارههای کاست و ضبط صوتها از لحاظ ابزاری پیش بردند. کلاشینکف ژ3 را هم از خارج وارد کردیم. لااقل حقیر نمی توانم بدون نظر به محتوا، فقط با نگاه به ابزارش تحلیل کنم.
  بنظرم اگر بخواهد به فیس بوکی بودن بدبین بود، که محل تامل است واقعا، بدبینی اش از آن لحاظ است که مردمی بودنش را به خطر بیندازد. اینکه چقدر محتوای فیس بوکی، انعکاس خواست ملت و مردم است. اگر برخاسته از همان ملت باشد، خطرناک نیست و باید ارتباطات چهره به چهره و اتحاد کلمه را با اخوت واقعی به آن افزود
  ازمزایای فیس بوکی بودن این انقلابها هم این است که راه ارتباط با انقلابیون را برای ما خیلی راحت کرده است و اگر بخواهیم، می شود ارتباط گرفت. شاید از مضراتش باشد که حجت را در آن دنیا برایمان تمام می کند که میشد و نکردیم»
  فیس بوک در آستانه تحولی بزرگ
  اتحاد با اسکایپ و اضافه کردن سرویس چت صوتی و تصویری به قابلیت های فیس بوک، می تواند این شبکه را دگرگون کند. اضافه کردن این خدمات، از موضوعاتی است که از مدتها پیش رسانه ها به گمانه زنی درباره آن پرداخته اند و انجام آن بسیار محتمل به نظر می رسد، اگرچه مذاکرات هنوز در مرحله مقدماتی است.
  خرید اسکایپ هم به تعداد کاربران فیس بوک خواهد افزود، هم بر ارزش سهام آن که قرار است در نیمه دوم سال 2011 در بازارهای بورس ارائه شود خواهد افزود. گذشته از این، اسکایپ می تواند سهم بیشتری از ترافیک وب را در اختیار فیس بوک قرار دهد که افزایش درآمدهای این کمپانی پیامد طبیعی آن خواهد بود. این تغییرات فقط محدود به فیس بوک باقی نخواهد ماند و اضافه شدن امکانات اسکایپ به فیس بوک، دنیای شبکه های اجتماعی و سرویس های آنلاین را هم دگرگون خواهد کرد.
  حالا بسیاری از کاربران فیس بوک از موبایل های هوشمند و تبلت های دوربین دار استفاده می کنند و درآینده استفاده از این ابزارها افزایش چشمگیری خواهد یافت، همین امر نیاز به راه اندازی چنین سرویسی برای فیس بوک را تبدیل به نیازی مبرم و حیاتی می کند.
  اسکایپ که سرویس های خود را به 27 زبان ارائه می کند، نزدیک به 700 میلیون کاربر ثبت شده در سراسر جهان دارد و براساس آخرین آمار، هرماه تقریبا 125 میلیون نفر از سرویس های آن استفاده
  می کنند، اما 1/8 میلیون نفر از کاربران اسکایپ برای استفاده از این سرویس پول هم می پردازند و اکثریت کاربران، فقط از خدمات رایگان آن شامل برقراری تماس های متنی، صوتی و تصویری میان دو کامپیوتر یا دستگاه متصل به اینترنت است استفاده می کنند.. برای برقراری تماس از طریق اسکایپ با تلفن های ثابت یا تلفن همراه، کاربران باید هزینه ای بپردازند که نسبت به هزینه متعارف برقراری تماس بسیار ارزان تر است.
  این کمپانی مستقر در کشور کوچک لوگزامبورگ در اروپا، در سال 2003 تاسیس شده و کمپانی Ebay در سال 2005 آن را به بهای 1/3 میلیارد دلار خرید و 4 سال بعد، در سال 2009 دو سوم سهام آن را به گروه سرمایه گذاری Silver Lake در کانادا واگذار کرد. بخش عمده ای از تیم طراحی و توسعه اسکایپ، در زادگاه آن یعنی در تالین، پایتخت کشور استونی مستقرند.
  تونی بیتس، از مدیران ارشد سابق کمپانی سیسکو، تولید کننده مشهورترین مسیریاب های اینترنتی (Routers) و تجهیزات شبکه در جهان، حالا مدیر اجرایی اسکایپ است؛ کمپانی ای که غول های جهان تکنولوژی از جمله گوگل، اپل و فیس بوک، آرزوی خرید آن را درسر دارند.
  گوگل در تلاش است رقیبی برای فیس بوک بسازد
  شرکت گوگل غول جستجوگر اینترنت که اخیرا بخشی از سهم خود در عرصه جستجوی اینترنتی را از دست داده در نظر دارد که یک رقیب بالقوه برای فیس بوک را به بازار عرضه کند.
  به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، گوگل با چند شرکت سازنده بازی های کامپیوتری و آن لاین در حال گفت و گو است. هدف از این گفت و گوها طراحی یک وب سایت برای بازی های گروهی است که ممکن است به رقیبی برای فیس بوک بدل شود. در حال حاضر با عمومیت یافتن شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و تویتر، گوگل بخش زیادی از درآمد تبلیغاتی خود را از دست داده است. هنوز مشخص نیست که گوگل وب سایت گروهی – اجتماعی خود را چه زمانی تکمیل و عرضه خواهد کرد.
  اریک اشمیت مدیر عامل کمپانی گوگل این هفته در یک مصاحبه مطبوعاتی از تایید این نکته که هدف آنها خلق محصول مشابهی با فیس بوک است امتناع کرد و گفت : «دنیا به یک نسخه دوم و کپی وب سایتی که هم اکنون موجود است نیازی ندارد.»
  یک سخنگوی فیس بوک گفت که این شرکت در مورد طرح جدید گوگل گمانه زنی نخواهد کرد اما افزود که فیس بوک همیشه انتظار این را داشته که کمپانی های دیگر نیز محصولات مشابهی را به بازار عرضه کنند و با اشتیاق منتظر است ببیند که وب سایت های گروهی که آنها ارائه می دهند چه مختصاتی خواهد داشت.
  انتشار جدیدترین رقیب فیس بوک : Dieaspora
  Dieaspora (دای از پورا) محصولی است که حتی پیش از اینکه حتی یک خط از کد آن نوشته شود، از رقبای شبکه اجتماعی فیس بوک بشمار می رفت.
  اولین نسخه از این سیستم متن باز در تاریخ 27 شهریور منتشر شد.
  ایده اصلی این شبکه اجتماعی این است که کاربران بجای استفاده از یک شبکه اجتماعی متمرکز مانند فیس بوک یا تویتر، از یک نسخه از شبکه اجتماعی که روی سرور اختصاصی و تحت کنترل خودشان نصب شده استفاده کنند. دقیقا مانند نصبت سیستم مدیریت محتوای وردپرس روی سرور شخصی، بجای استفاده از سرویسهای وبلاگ.
  کاربران روی زیرشبکه های مختلف قادر به تبادل اطلاعات امن به صورت دلخواه و کنترل دسترسی به عکس ها و اسناد شخصی خودشان خواهند بود و اطلاعات آنها از یک شبکه میانی عبور داده نخواهد شد.
  هسته اصلی این سیستم به زبان Ruby نوشته شده است و تنها در موارد خاص از کتابخانه های متن باز که به زبانهای دیگر نوشته شده اند استفاده شده است. مانند : پایگاه داده MongoDB و کتابخانه پردازش تصویر Image Magick
  اولیه نسخه این سیستم که برای توسعه توسط برنامه نویسان ارائه شده، در پایگاه اینترنتی github قرار داده شده است.
  پیشنهاد چهار میلیارد دلاری فیس بوک برای خرید اسکای
  کمپانی های گوگل و فیس بوک که رقابتی حساس در تسخیر ترافیک بیشتر در وب دارند، در تلاش اند تا سرویس آنلاین اسکایپ را خریداری کنند، اسکایپ سرویس گفتگو و ویدئو کنفرانس آنلاینی است که حالا چند میلیارد دلار ارزش اقتصادی دارد.
  مارک زاکربرگ، بنیان گذار و مدیر عامل فیس بوک، مذاکرات مقدماتی با مقامات کمپانی اسکایپ برای خرید این کمپانی و سرویس محبوب گفتگوی آنلاین و ویدئو کنفرانس را آغاز کرده است. فیس بوک قصد دارد بهایی بین 3 تا 4 میلیارد دلار برای خرید اسکایپ بپردازد.
  دو منبع مستقل، در گفت و گو با خبرگذاری رویترز این خبر را تایید کرده اند و گفته اند که به موازات این مذاکرات، گوگل هم قصد دارد پیشنهادات خود را برای خرید یا انجام پروژه های مشترک (Joint Venture) ارائه کند. کمپانی اسکایپ هنوز حاضر به پاسخ گویی نشده و اعلام کرده است که به شایعات منتشر شده در خبرگزاری ها توجهی نشان نمی دهد.
  آن طور که یکی از منابع رویترز می گوید گوگل، جدی ترین رقیب فیس بوک نیز چندی پیش مذاکرات مقدماتی برای خرید اسکایپ یا انجام پروژه های مشترک با این کمپانی را آغاز کرده است، اما تحلیلگران حوزه فناوری اطلاعات می گویند احتمال انجام چنین معامله ای میان فیس بوک و اسکایپ، بسیار بیشتر است و گوگل که اخیرا سرویس نسبتا مشابه Google Voice را راه اندازی کرده، در این میان شانس زیادی ندارد.
  اسکایپ و فیس بوک پیش از این همکاریهایی در زمینه های مختلف انجام داده اند. اکتبر سال 2010 هنگامی که اسکایپ نسخه 0،5 نرم افزار خود را برای سیستم عامل ویندوز ارائه کرد، بخشی به آن اضافه شده بود که کاربران با استفاده از آن می توانستند با دوستان فیس بوکی خود چت کنند، یا با آنها تماس صوتی برقرار کنند.
  کاربران
  براساس آمار منتشر شده در ماه می 2011 تعداد کاربران فیسبوک به بیش از 700 میلیون کاربر رسیده است که حدود 70 درصد آنها کاربران خارج از ایالات متحده هستند. بیشترین کاربران از کشور آمریکا هستند و در رتبه دوم کشور اندونزی قرار دارد. همچنین اکثرکاربران فیسبوک از قاره آمریکا هستند.

  زمان تعداد کاربران روز سپری شده درصد افزایش
  26 آگوست 2008 100 میلیون 1665 38،178%
  8 اوریل 2008 200 میلیون 225 33،13%
  15 سپتامبر 2009 300 میلیون 150 10%
  5 فوریه 2010 400 میلیون 143 99،6%
  21جولای 2010 500 میلیون 166 52،4%
  5 ژانویه 2011 600 میلیون 168 57،3%
  25 فوریه 2012 800 میلیون 000 20،3%
  24 اوریل 2012 900 میلیون 215 74،1  درآمد
  سال سود افزایش
  2006 52 میلیون دلار 00
  2007 150 میلیارد دلار 188%
  2008 280 میلیون دلار 177%
  2009 775 میلیون دلار 87%
  2010 2000 میلیون دلار 158%


  فیس بوک چه کسانی را ثروتمند کرد؟
  دیروز سهام فیس بوک به صورت رسمی وارد بازار بورس شد. در شروع بازار قیمت هر سهم 05،42 دلار بود که به سرعت به قیمت 01،38 دلار سقوط کرد. در ادامه قیمت رشد کرده به 45 دلار رسید. ولی در پایان بازار دوباره به نزدیک بهای قیمت شروع یعنی 23،38 سقوط کرد.
  در این عرضه 421 میلیون سهم معادل 15 درصد از سهام فیس بوک عرضه شد. 85 درصد باقی مانده سهام نیز متعلق به مدیر فیس بوک مارک زاکربرگ و مدیران دیگر فیس بوک است. هر چندسهام فیس بوک در اولین روز خود رشد چندانی نداشت اما باید بدانید که این شرکت که محل تولدش خوابگاه دانشگاه بوده هم اکنون ارزشی معادل 105 میلیارد دلار دارد. به عبارت دیگر می توان گفت ارزش این شرکت از آمازون، مک دونالد، HP و سیسکو هم بیشتر است.
  با این عرضه ارزش سهام مارک زاکربرگ برابر است با 50،735،698،252،19 میلیارد دلار. البته این تنها زاکربرگ نیست که از طریق فیس بوک چنین ثروتی را کسب کرده است بلکه سرمایه گذاران و مدیران دیگر فیس بوک هم ثروت خوبی از این راه کسب کرده اند. در ادامه با تعدادی از این افراد آشنا
  می شویم.
  تنظیم امنیتی که هر کاربر فیس بوک باید بداند
  عضویت در فیس بوک همواره برای عده زیادی با نگرانی و اضطراب همراه بوده است و در مواردی نیز منجر به مشکلاتی هم شده است. کم نیستند افرادی که از بر چسب خوردن عکس هایشان توسط دیگران و یا دیده شدن عکس های خصوصیشان توسط دوستان نه چندان صمیمی شاکی اند.
  در این مطلب به آموزش چند راه ساده و کاربردی برای حفظ حریم شخصی در فیس بوک می پردازیم با اطلاع از این امکانات می توانید بخش قابل ملاحظه ای از مشکلاتشان در این شبکه اجتماعی را حل کنید.
  1-دوستان تان را گروه بندی کنید.
  بسیاری از کاربران فیس بوک از این امکان بی خبر هستند. فیس بوک این قابلیت را دارد که دوستان تان را براساس سطح روابط و صلاحدید خود در گروه های مجزا دسته بندی کنید. به عنوان مثال می توانید همکاران خود را در یک گروه دسته بندی کنید و برای آنها پیغام های گروهی بفرستید. البته در این امکانات بیشتری در اختیار شما خواهد بود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
  -شما می توانید هر یک از دوستان خود را در یک یا چند گروه دسته بندی کنید.
  -گروه دوستان مانند سایر دسته بندی های وب با بر چسب Tag مشخص می شوند.
  -هر یک از گروه ها می توانند قوانین حریم خصوصی مربوط به خود را داشته باشند.
  به طور معمول گروهها در سه قالب دوستان ، خانواده و کاری تقسیم بندی می شوند. در این حالت دسته بندی ، راحت می توان حریم خصوصی گروه ها را شرح داد. به عنوان مثال شما می خواهید دوستانتان عکس های مهمانی شب گذشته را ببیننند، اما اگر خانواده و همکارانتان این عکس ها را ببینند تازه اول دردسر است. در شرایطی که شما افراد زیادی در لیست فیس بوک خود دارید، استفاده از لیست دوستان برای منظم کردن و ساماندهی افراد بسیار کارآمد و مفید است.
  برای ایجاد لیست دوستان خود می توانید به صفحه Friends در فیس بوک مراجعه کنید. در این صفحه در برابر نام هر یک از دوستان تان گزینه ای با نام Add to List می بینید که با کلیک روی آن می توانید شخص مورد نظر را در یکی از لیست ها قرار دهید و یا اینکه لیست جدیدی برای دسته بندی وی ایجاد کنید.
  2-اطلاعات خود را از نتایج جستجوی فیس بوک حذف کنید.
  مادر من معلم مدرسه است و اولین سوالی که بعد از عضویت در فیس بوک پرسید، این بود که «چگونه می توان مانع اطلاع دیگران از حضور فردی در فیس بوک و دست یابی به اطلاعات وی شد؟»
  قطعا مادر من دلایل زیادی برای جلوگیری از آگاه شدن دانش آموزانش از جزئیات زندگی شخصی اش در فیس بوک دارد و بهترین راه برای جلوگیری از این امر، کنترل نمایش اطلاعات اشتراک – اکانت-است. با دنبال کردن مسیر زیر می توانید سطح دسترسی به اطلاعات تان از طریق بخش جستجوی فیس بوک را تنظیم کنید.
  Only friends
  البته فیس بوک به صورت پیش فرض تمامی اطلاعات شما را برای افراد موجود در نتورکی که عضو آن هستید قابل جستجو می سازد. با استفاده از منوی باز شونده جلوی گزینه search visibility می توانید با انتخاب گزینه Customize، حلقه این جستجو را تنگ تر کنید.
  3-مشخصات خود را از گوگل حذف کنید.
  فیس بوک ترافیک بالایی را صرف نمایش مشخصات کاربران در موتورهای جستجو می کند، البته تمام اطلاعات شما در جستجو نمایش داده نمی شوند و گوگل به نمایش عکس، لیستی از دوستان، لینک صفحه ارسال پیغام و لینک اضافه کردن به لیست دوستان در این مرحله بسنده می کند.
  برای عده ای از کاربران که می خواهند توسط نتایج جستجو در دسترس باشند، این امکان بسیار ارزشمند است.
  اگر شما جزو این دسته از افراد نیستید، می توانید با مراجعه به صفحه privacy search و برداشتن تیک کنار گزینه submit it for search engine Create a public search listing for me andindexing مانع نمایش مشخصات تان در موتورهای جستجو شوید.

  Create a public search listing
  4-از برچسب خوردن نام تان در عکس های نامناسب جلوگیری کنید.
  یکی از مشکلات قدیمی کاربران فیس بوک تگ خوردن و نمایش عکس هایی است که نتایج جبران ناپذیری را بر روابط دوستی و حرفه ای آنها می گذارد.
  در محیط فیس بوک امکان بر چسب زدن بر روی عکس ها برای کاربران فراهم است و زمانی که نام شما بر روی یک عکس چسبانده می شود، این عکس برای همه نمایش داده می شود. متاسفانه این عکس را فقط دوستان نزدیک شما نمی بینند، بلکه ممکن است رییس شما هم این عکس را ببیند. اینکه هر روز وقت زیادی را صرف حذف برچسب عکس ها کنیم، اصلا عاقلانه نیست.
  برای رهایی از این مشکل باید در صفحه profile privacy page وارد بخش tagged of you photos شوید و با انتخاب گزینه customize نحوه نمایش عکس های برچسب خورده را تعریف کنید. در اینجا با صفحه ای روبرو می شوید که در آن از شما خواسته شده تا مشخص کنید که عکس های برچسب خورده اول به چه کسانی و در چه گروهی نمایش داده شوند.پیشنهاد ما انتخاب گزینه های only me در قسمت بالا و گزینه None of my Networks در قسمت پایین است.

  5-از آلبوم هایتان محافظت کنید.
  اگر بخواهید عکس های تان را از دید عموم مخفی نگه دارید، این کار بدون تغییر تنظیمات هر آلبوم عکس امکان پذیر نیست.
  شما می توانید با مراجعه به صفحه Album Privacy به صورت دلخواه سطح دسترسی ویژه هر آلبوم را تعیین کنید. با استفاده از این قابلیت ، تنها افرادی عکس های شما را خواهند دید که شما به آنها این اجازه را داده باشید. برای حفظ حریم خصوصی، استفاده از این امکان فیس بوک اکیدا توصیه می شود.
  Edit Photo Album Privacy
  6-مراقب برنامه های جانبی فیس بوک باشید.
  گاهی اوقات پس از نصب یک برنامه جانبی متوجه می شوید که متنی به پروفایل شما اضافه شده است. این برنامه ها با این هدف طراحی می شوند که شما به دوستان تان یکی از علاقه مندی های خود را معرفی کنید یا یک خصوصیت رفتاری تان را برای دیگران برجسته کنید. در مواردی این برنامه ها جملات نامناسب و شرم آوری را به پروفایل شما اضافه می کنند که چندان جالب به نظر نمی رسند.
  برای جلوگیری از این اتفاق شما دو راه را پیش رو دارید، اول اینکه از نصب برنامه های جانبی خودداری کنید و یا اینکه با اطلاع از امکان وقوع این اتفاق پس از نصب هر برنامه حتما پروفایل خود را کنترل کنید.
  7-اطلاعات تماس خود را خصوصی کنید
  بسیاری افراد از فیس بوک برای مقاصد کاری و حرفه ای استفاده می کنند و به همین دلیل اطلاعات تماس خود را به صورت کامل و دقیق در اختیار لیست دوستان خود قرار می دهند. مشکل زمانی شروع می شود که شما با تقاضای دوستی فردی مواجه می شوید، که تمایل ندارید به اطلاعات تماس شما دسترسی داشته باشد. یا از اینکه تمام گروه های دوستی شما شماره تلفن تان را داشته باشند احساس رضایت نمی کنید.
  راه حل بسیار ساده است، با مراجعه به contact information از طریق کلید info در قسمت پروفایل،
  می توانید برای هر بخش از اطلاعات خود دسترسی مشخصی را تعریف کنید.
  پس انتخاب گزینه Edit روبروی عبارت contact information صفحه ای باز می شود که براساس
  گروه های از پیش تعریف شده دوستان اجازه دسترسی به اطلاعات را برای هر کدام به تفکیک تعریف می کنید. البته برای این کار باید بر روی آیکن قفل روبروی هر کادر کلیک کنید و تنظیمات ویژه آن کادر را انجام دهید. بدین ترتیب دیگر نگران این نخواهید بود که افرادی که با آنها ارتباط صرفا کاری دارید ایمیل و شماره تلفن شخصی شما را در اختیار داشته باشند و یا افرادی که به آنها صمیمیتی ندارید اطلاعات تماس شما را داشته باشند و هیچ گاه اطلاعات شما توسط افراد سودجو برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نخواهد شد.
  Who can
  8-پیغام های نامناسب صفحه اول را کنترل کنید.
  پیغام های صمیمانه ی دوستان که بر روی صفحه شما نمایان میشوند ، در مواردی لطمات جدی ای را به شخصیت حرفه ای شما وارد می کند. کنترل پیغام های پر از شوخی و خنده، یکی از آزار دهنده ترین امکانات فیس بوک است که البته امکان کنترل آنها برای شما فراهم شده است. شما حتی می توانید دوستان خود را کنترل کنید و اجازه گذاشتن پیغام بر روی صفحه اصلی را به برخی از آنها ندهید. البته این دو کار را از طریق دو قسمت مجزا انجام می شوند.
  کنترل نمایش پیغام ها :
  از طریق گزینه posting ability واقع در قسمت settings صفحه پروفایل تان می توانید تعیین کنید که چه کسانی پیغام های دوستان تان را ببینند.
  Who can
  چه کسانی می توانند برای شما پیغام بگذارند :
  همچنین با مراجعه به صفحه profile Privacy cettings و از طریق قسمت Wall Posts می توانید مشخص کنید که چه کسانی اجازه دارند در صفحه اصلی شما پیغام بگذارند. با استفاده از تنظیمات این بخش می توانید امکان پیغام نوشتن توسط همه دوستان تان را مسدود کنید. یا اینکه به گروه مشخصی از آنها این امکان را بدهید.
  Wall Posts < Profile
  9-جزئیات روابط دوستانه خود را خصوصی نگه دارید.
  اینکه لیست دوستان شما برای همه قابل رویت باشد در ابتدا زیاد ناراحت کننده به نظر نمی رسد، اما در واقع مشخص بودن دایره روابط شما برای همه می تواند به اشکال مختلفی مورد سواستفاده دیگران قرار گیرد. در مواردی هم دوستان شما از مسئله که دیگران آنها را در لیست شما ببینند، احساس رضایت نمی کنند.
  راه حل ساده است، با مراجعه به صفحه Profile Privacy نحوه نمایش روابط و لیست دوستان را به سایرین تنظیم کنید و از سو استفاده های احتمالی جلوگیری کنید.
  Friends
  نکته ای که در آخر باید به آن توجه کنید این است که موارد بالا تنها 10 راه برای حفظ حریم خصوصی شما در فیس بوک است که شما می توانید بر روی اطلاعات خودتان اعمال کنید. اما شما نمی توانید از نمایش عکس هایتان توسط دیگر دوستان جلوگیری کنید. بنابراین همیشه مراقب باشید که چیزی را در اختیار دیگران قرار می دهید. ممکن است شما همیشه محتاط باشید، اما باید به این هم فکر کنید که شاید دوستان شما به اندازه خودتان محتاط نباشند.

  نتیجه گیری
  با وجود این مقدار از تهدیدات در دنیای مجازی، عقل سلیم حکم می کند عاقلانه در این راه قدم برداریم. صرف داشتن تنظیمات پرایوسی، دنیای مجازی را امن تلقی نکنیم و از اشتراک گذاری مطالبی که ممکن است در آینده بر علیه ما استفاده شوند بر حضر باشیم. هم اکنون برخی مدارس و کمپانی های خارج از کشور، اطلاعات پروفایل فیس بوک را برای گزینش مورد استفاده قرار می دهند. بسیاری از دولت ها از اطلاعات فیس بوک به عنوان مدرک در دادگاه استفاده می کنند. و مهم تر از همه ، کسی از اهمیت اطلاعات به ظاهر بی ارزش پروفایل شما در بیست سال آینده خبر ندارد.
صفحه 6 از 18 نخست 12345678910111213141516 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 48 از 138

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •